Blog

Przegląd oscyloskopów Keysight Infiniivision: cechy, zalety, zastosowanie

Przegląd oscyloskopów Keysight Infiniivision: cechy, zalety, zastosowanie

Niezależnie od tego, czy oczekujesz wysokiej integralności sygnału, przenośnego urządzenia, czy niedrogiego oscyloskopu, w ofercie Computer Controls mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Dzięki naszej szerokiej gamie oscyloskopów z pewnością znajdziesz urządzenie dla siebie, bez względu na to, jak skomplikowany rodzaj pomiarów wykonujesz.Oscyloskopy czasu rzeczywistego

Od podstawowych pomiarów, po głęboką analizę, wszystkie oscyloskopy cyfrowe InfiniiVision zbudowane są w oparciu o tę samą sprawdzoną technologię Keysight. Oznacza to, ten sam interfejs użytkownika i wysoką jakość pomiarów w całej rodzinie. Wystarczy określić odpowiednią przepustowość oraz funkcje oprogramowania aby stworzyć niezawodny system pomiarowy. Oscyloskopy Keysight zaprojektowane zostały tak, aby wykonywać codzienne pomiary i szybciej rejestrować zakłócenia dzięki wiodącej w branży szybkości aktualizacji przebiegów. Zbudowane zostały w oparciu o opatentowaną technologię, aby zapewnić wychwytywanie rzadkich usterek w projekcie. Intuicyjny interfejs użytkownika i wysokiej klasy aplikacje sprawiają, że automatyczne pomiary i dostępna wiedza są na wyciągnięcie ręki.

Seria 1000X

Oscyloskopy InfiniiVision 1000X-Series zostały zaprojektowane tak, aby oferować jakość w połączeniu ze sprawdzoną w branży technologią, w niskich cenach. W modelach tych, inżynierom udało się połączyć podstawową funkcjonalność z profesjonalnymi możliwościami, z podłączonym oprogramowaniem do zdalnego sterowania i rejestrowania danych. Oscyloskopy wyposażone są w integrację przyrządów 6 w 1, osiągają szerokość pasma 50, 70, 100 i 200 MHz i zapewniają szczegółowość sygnału z szybkością aktualizacji do 200 000 przebiegów na sekundę. Aparatura 1000 X-Series obejmuje modele przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników. Można do nich zaliczyć między innymi profesjonalnych projektantów, jak również nauczycieli.

Zalety produktu:

 • zaawansowane narzędzia analityczne (testowanie z użyciem maski, FFT, użycie pamięci segmentowanej),
 • łączność przez LAN i USB,
 • sprzętowe dekodowanie interfejsów szeregowych,
 • wbudowane interfejsy oraz małe wymiary - łatwa integracja z rackowymi systemami zautomatyzowanego testowania.
Seria 2000X

Oscyloskopy InfiniiVision 2000 X-Series umożliwiają użytkownikowi przeprowadzanie głębszych analiz obejmujących zaawansowaną matematykę przebiegów, wyższe częstotliwości aktualizacji i możliwości analizy sygnałów mieszanych. Oscyloskopy te są w stanie pracować z szerokością pasma od 70 MHz do 200 MHz i symulować operacje za pomocą standardowych i zaawansowanych funkcji matematycznych. Oscyloskopy z serii 2000 X izolują i analizują impulsy lub rzadkie zakłócenia dzięki segmentowanej pamięci. Oprogramowanie oscyloskopu PathWave BenchVue jest dostępne do zdalnego sterowania, rejestrowania danych i automatycznego testowania. InfiniiVision 2000 X-Series potrafią wyświetlać więcej sygnałów jednocześnie, dzięki 8 kanałom cyfrowym w opcji analizy sygnałów mieszanych (MSO). Intuicyjna obsługa, jak również szeroka funkcjonalność powoduje, że urządzenia te znajdują zastosowanie wśród początkujących użytkowników oraz w profesjonalnych laboratoriach.

Seria 3000X

Keysight 3000 X-Series to nie tylko oscyloskop. Łączy w jednym urządzeniu więcej funkcjonalności dzięki integracji 5 instrumentów w 1, z możliwością pełnej aktualizacji. Obejmuje to oscyloskop, kanały cyfrowe, zintegrowany woltomierz cyfrowy, wbudowaną funkcję 20 MHz/generator przebiegów arbitralnych z modulacją i analizator protokołów. Oscyloskop Keysight 3000 X-Series umożliwia szybkie i łatwe dokonywanie wiarygodnych pomiarów z wieloma innymi funkcjami, które można rozbudować. Otrzymał również niektóre z zaawansowanych technologii wyższych modeli. Szerokość pasma wynosi od 100 MHz do 1 GHz. Oscyloskop zintegrowany jest z intuicyjnym 8,5-calowym, pojemnościowym, dotykowym interfejsem użytkownika. Przy wiodącej w branży szybkości aktualizacji przebiegów wynoszącej 1 000 000 przebiegów na sekundę, można rejestrować rzadko występujące usterki i anomalie, które są trudne do uzyskania w przypadku oscyloskopów firm konkurencyjnych. Oscyloskopy te są w stanie szybciej dekodować magistrale szeregowe, dzięki sprzętowym opcjom analizy szeregowej dla CAN, LIN, między innymi I²C, SPI, RS232 i FlexRay. Urządzenie umożliwia połączenie oprogramowania oscyloskopu oraz analizę histogramów przebiegów i pomiarów z wyzwalaniem dotykowym. Pozwala to zwizualizować zaawansowane pomiary oraz narysować pole palcem na ekranie. Keysight 3000G zawiera również moduł łączności z siecią lokalną (LAN) i macierzą grafiki wideo (VGA). Zastosowania serii obejmują testy i pomiary, analizy i edukację (moc, wydajność, dane szeregowe, modulacja, harmoniczne).

Seria 4000X

Oscyloskopy Keysight InfiniiVision serii 4000 X nowej generacji zostały zaprojektowane z myślą o wydajności, aby zapewnić szybkość aktualizacji przebiegów 20 razy szybciej niż konkurencja. Oscyloskopy InfiniiVision 4000 X wyposażone są w duży 12,1-calowy, pojemnościowy wyświetlacz dotykowy WVGA, z wyjątkowym wyzwalaniem dotykowym InfiniiScan Zone. Dzięki serii 4000 X można mieć pewność, że wyłapane zostaną nawet najrzadsze usterki i zobaczysz więcej. Oscyloskopy te oferują pełną integrację 5 instrumentów w 1, z możliwością rozbudowy. Należą do nich: wysokiej klasy oscyloskop, zintegrowane 16 kanałów cyfrowych w modelach MSO, zintegrowany 3-cyfrowy woltomierz, analizator protokołów szeregowych, wbudowany dwukanałowy generator funkcyjny/arbitralny WaveGen.

Zalety produktu:

 • oprogramowanie PathWave BenchVue służące do rejestrowania danych, zdalnego sterowania i automatycznego testowania,
 • przepustowość 200 MHz, 350 MHz, 500 MHz, 1 GHz i 1,5 GH,
 • najwięcej szczegółów sygnału dzięki szybkości aktualizacji 1 000 000 przebiegów/sekundę,
 • izoluj sygnały w kilka sekund dzięki wyzwalaniu dotykowemu strefy,
 • intuicyjny interfejs, uproszczona obsługa dzięki dużemu ekranowi dotykowemu 12,1 cala,
 • szybsze dekodowanie magistrali szeregowych (sprzętowa analiza).
Seria 6000X

Oscyloskopy cyfrowe InfiniiVision serii 6000 X to najbardziej zaawansowane urządzenia rodziny InfiniiVision. Umożliwiają dokładną analizę sygnałów za pomocą takich funkcji jak: histogramy, analiza jittera i diagramy. Zaletą urządzeń z tej serii jest korzystanie z zaawansowanych funkcji w sposób prosty i intuicyjny. Duży, dotykowy interfejs użytkownika i sterowanie głosowe powodują, że nawet najbardziej złożone zadania stają się proste. Skomplikowane pomiary poprzez użycie InfiniiVision serii 6000 X firmy Keysight stają się dużo łatwiejsze do wykonania, w przeciwieństwie do oscyloskopów innych producentów.

Zalety produktu:

 • oprogramowanie oscyloskopu PathWave BenchVue do rejestrowania danych, zdalnego sterowania i automatycznego testowania,
 • przepustowości od 1 GHz do 6 GHz,
 • łatwe izolowanie sygnałów dzięki wyzwalaniu dotykowemu strefy,
 • szybsze dekodowanie magistrali szeregowych (sprzętowa analiza),
 • zaawansowane funkcje matematyczne, opcjonalny podwójny arbitralny WaveGen,
 • niski poziom szumów podczas pomiarów 115 μVrms przy 1 mV/dz i 1 GHz,
 • zaawansowana analiza jittera, histogram i diagramy.
Wnioski

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz oscyloskop do projektowania, debugowania sygnałów, czy testów zgodności, oczekujesz sprawdzonej technologii pomiarowej. Oscyloskopy z największą szybkością aktualizacji przebiegów, z wiodącą w branży integralnością sygnału oraz wysoką efektywną liczbą bitów, rejestrują rzeczywistą wydajność testowanego urządzenia. Łącząc te cechy z doskonałym oprogramowaniem do analizy i zgodności protokołów i dekodowania, otrzymasz pomiary, które będą wiarygodne i powtarzalne. W zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika oscyloskopy Keysight Infinivision oferują wysokie prędkości pracy, dużą precyzję pomiarową oraz złożone funkcje analizy. Dodatkowo w niektórych modelach występuje sterowanie głosowe, a możliwość rozbudowy pomaga zaoszczędzić koszty już na początku inwestycji. Wszystko to powoduje, że urządzenia Keysight znajdują zastosowanie między innymi w laboratoriach pomiarowych, wśród profesjonalnych projektantów. Innym zastosowaniem są Uczelnie Wyższe, jak również punkty serwisowe napraw sprzętu elektronicznego.

Udostępnij

Powiązane wpisy

Related Products

Skomentuj Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *