Blog

SOLIDWORKS 2024: Nowe Horyzonty W Projektowaniu i Symulacji

SOLIDWORKS 2024: Nowe Horyzonty W Projektowaniu i Symulacji

New SOLIDWORKS 2024

Dassault Systèmes, czołowy dostawca oprogramowania CAD, przedstawił najnowszą odsłonę swojego zaawansowanego narzędzia - SOLIDWORKS 2024. Ta najnowsza wersja tego kompleksowego rozwiązania wprowadza szereg innowacyjnych funkcji i ulepszeń, które rewolucyjnie zmienią podejście inżynierów do procesów projektowania i analizy produktów.

Modelowanie: Precyzja i Efektywność

W obszarze modelowania SOLIDWORKS 2024 oferuje kilka nowych funkcji, z których warto wymienić:

  1. Automatyczna Naprawa Wzorów: Nowa funkcja automatycznie naprawia wzory, które mogą ulec uszkodzeniu w wyniku zmian w modelu. To narzędzie przyda się szczególnie przy skomplikowanych strukturach projektowych.
  2. Szybsze Narzędzia Do Szkicowania: Teraz, podczas tworzenia szkiców, możesz błyskawicznie podejrzeć wymiary w czasie rzeczywistym, co zdecydowanie przyspiesza i ułatwia proces projektowy.
  3. Opcje Pozycjonowania Otworów: Elastyczność w pozycjonowaniu otworów przy wstawianiu komponentów w złożeniu, dzięki możliwości wyboru między "fix" a "float" dla pierwszego komponentu.

Symulacje: Solidne Podstawy dla Bezpiecznego Projektowania

W obszarze Symulacji, SOLIDWORKS 2024 wprowadza funkcje, które pozwolą na jeszcze bardziej zaawansowane i dokładne analizy produktów:

  1. Tabela Odniesień Komponentów: Nowa tabela umożliwia szybkie dodawanie odniesień do komponentów, co znacznie ułatwia tworzenie widoków rysunkowych i listy materiałowej.
  2. Widoczność Opisów Konfiguracji: Teraz opisy konfiguracji są widoczne obok nazw komponentów podczas wstawiania ich do złożenia. To ułatwia wybór odpowiedniej konfiguracji i minimalizuje ryzyko błędów..
  3. Inteligencja Mate Szerokości: Dodatkowe narzędzie, które pozwala wybierać powierzchnie w dowolnej kolejności do dodawania mate'ów szerokości.

Współpraca: Nowe Standardy Efektywnej Pracy Zespołowej

W obszarze współpracy SOLIDWORKS 2024 dostarcza narzędzi, które usprawnią pracę zespołową nad projektami:

  1. Udostępnianie i Oznaczanie: Nowa funkcja w chmurze SOLIDWORKS ułatwia udostępnianie projektów, umożliwiając dodawanie adnotacji i komentarzy bezpośrednio w interfejsie SOLIDWORKS.
  2. Zapisz Jako Poprzednią Wersję: Aktywni subskrybenci mogą teraz zapisać pliki w poprzednich wersjach aż do dwóch lat wstecz, co ułatwia współpracę z użytkownikami korzystającymi z różnych wersji SOLIDWORKS.
  3. Filtrowanie Plików STEP: Podgląd plików STEP przed importem oraz możliwość wyboru, które bryły i komponenty zaimportować - to ułatwi pracę z dużymi plikami STEP.

SOLIDWORKS 2024: Nieustający Proces Rozwoju

Warto zauważyć, że SOLIDWORKS to narzędzie stale rozwijane, a każde nowe wydanie przynosi ze sobą dodatkowe funkcje i ulepszenia. Firma Dassault Systèmes działa na rzecz ciągłego doskonalenia swojego produktu, dostarczając użytkownikom nowe możliwości, które zwiększają produktywność i precyzję w procesie projektowania. To tylko kilka z wielu nowości w SOLIDWORKS 2024, które znacznie usprawnią proces projektowania i analizy. Niezależnie od tego, czy jesteś inżynierem, projektantem czy menedżerem projektu, SOLIDWORKS 2024 oferuje narzędzia, które zwiększą produktywność, precyzję i efektywność pracy całego zespołu. Pobierz najnowszą wersję już dziś i odkryj, jak te innowacje mogą zrewolucjonizować Twoje projekty.

 

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Udostępnij

Powiązane wpisy