Altium Designer

Altium Designer

Altium Designer to zunifikowane środowisko projektowania elektroniki, łączące wszystkie narzędzia projektowe w jednej aplikacji. Oprogramowanie zawiera edytor schematów, edytor PCB z zaawansowanymi narzędziami prowadzenia ścieżek, narzędzia analizy Spice i integralności sygnałów, narzędzia integracji ECAD/MCAD oraz narzędzia zarządzania bibliotekami, danymi projektowymi czy plikami wyjściowymi CAM. Szczegółowy opis poszczególnych funkcji zawierają cechy programu.

Cechy programu

Zwiększa wydajność projektanta, dzięki połączeniu wszystkich aspektów procesu projektowania, takich jak tworzenie schematu i PCB, wykonywanie symulacji czy generowanie dokumentacji, w spójną całość.

Środowisko projektowe

Zarządzaj dowolną liczbą wariantów projektu, bez konieczności tworzenia osobnych projektów lub wersji.

Zunifikowane środowisko

Altium Designer został zbudowany od podstaw jako potężne, jednolite środowisko projektowania elektroniki, które zawiera wszystkie zaawansowane narzędzia, potrzebne do ukończenia projektu.

Kontrola wersji

Śledź projekty, zmieniaj uprawnienia i współpracuj z systemem kontroli wersji, który obejmuje obsługę Git i SVN.

Zarządzanie BOM w czasie rzeczywistym

ActiveBOM zapewnia automatyzację, poprzez dostarczanie informacji o komponentach, takich jak dostępność i cena, od wybranych dostawców, więc nigdy nie napotkasz żadnych niespodzianek.

Edycja globalna

Altium Designer oferuje elastyczne i wydajne globalne narzędzia edycyjne. Wprowadź zmiany do wszystkich lub konkretnych obiektów naraz. Wszechstronne narzędzia selekcji, pozwalają szybko znaleźć, przefiltrować i zmienić potrzebne elementy.

Stosowanie metodologii Design for Manufacturing (DFM), zapewnia, że projekty PCB są funkcjonalne, niezawodne i możliwe do wyprodukowania - za każdym razem.

Panelizacja PCB

Zabezpiecz swoje płytki podczas produkcji i znacząco obniż koszty, poprzez panelizację PCB w Altium Designer.

Projekt nadzorowany przez reguły

Łatwo określaj swoje wymagania, stosując reguły projektowe, obejmujące każdy aspekt płytki PCB.

Szblony Draftsman

Zachowuj swoje standardy dokumentacji projektowej, dzięki użyciu szablonów Draftsman, bezpośrednio w obszarze roboczym Altium Designer.

Footprinty zgodne z normą IP

Z łatwością wykorzystaj ogromną liczbę gotowych komponentów zgodnych z IPC i zaoszczędź czas, tworząc footprinty zgodne z IPC w Altium Designer.

Definiuj naruszenia dla wybranych obiektów PCB

Łatwo odnajduj i usuwaj naruszenia dzięki automatycznemu sprawdzaniu reguł projektowych, które zapewnia, że dane obiekty mieszczą się w określonej specyfikacji.

Bezproblemowa dokumentacja PCB

Uprość dokumentację PCB dzięki zaawansowanej automatyzacji, która usprawnia każdy aspekt przepływu pracy w Altium Designer

Tworzenie komponentów o wielu wyprowadzeniach

Dowiedz się, jak szybko utworzyć symbol schematu z dużą liczbą wyprowadzeń, w oparciu o plik wyprowadzeń lub kartę katalogową.

Zaawansowane narzędzia importu zapewniają bezproblemową migrację projektów z innych narzędzi. Obsługuje import ze wszsytkich popularnych programów.

Import projektu

Wykorzystaj swoje stare biblioteki i projekty w Altium Designer, dzięki wszechstronnemu importerowi, który może przetłumaczyć większość projektów z różnych narzędzi ECAD.

Projektowanie obwodów sztywno-giętkich w 3D pozwala na automatyczne sprawdzanie czy projekt oraz jego złożenie z obudową spełniają wszystkie wymagania mechaniczne.

Definiuj nowe zestawy warstw

W celu wsparcia zaawansowanych struktur PCB, opracowano nowy menedżer stosów warstw, który umożliwia tworzenie wielu stosów w jednym projekcie PCB. Dzięki temu umożliwiono tworzenie obwodów sztywno-giętkich jaki i obsługę komponentów wbudowanych.

Linie gięcia

Czym byłby elastyczny region, gdyby nie mógł się wygiąć? W skład Altium Designer wchodzi zestaw narzędzi Rigid-Flex. Linie gięcia dają możliwość tworzenia dynamicznych elastycznych regionów. Co więcej, proces zginania i rozginania można zobrazować w przestrzeni 3D, dzięki czemu można dokładnie zobaczyć, jak będzie zachowywał się gotowy produkt.

Regiony stosu warstw

Altium Designer posiada dedykowany tryb widoku płytki, Board Planning Mode, pozwalający na prezentację podziału PCB na poszczególne obszary, do których przypisane zostały określone stosy warstw.

Edytor PCB pozwala na łatwe przemieszczanie obiektów na płytce z pełną kontrolą ich położenia, z zachowaniem określonych reguł i pełną synchronizacją ze schematem.

Projekt zarządzany przez reguły

Reguły projektowe umożliwiają zdefiniowanie wymagań projektowych, przy jednoczesnym uwzględnieniu wszystkich aspektów projektu.

Inteligentne wstawianie komponentów

Użyj intuicyjnego systemu wyrównywania w Altium Designer, aby szybko wyrównać obiekty względem granic lub pól pobliskich obiektów. Wstawiaj komponenty z rozpychaniem obiektów, przestrzegając jednocześnie reguł projektowych.

Interaktywne prowadzenie ścieżek

Projektuj wysokiej jakości druki PCB, dzięki zaawansowanemu silnikowi prowadzenia ścieżek, obsługującemu między innymi tryby omijania, przepychania, ignorowania przeszkód czy prowadzenia par różnicowych.

Projektowanie PCB 3D

Altium Designer zawiera zaawansowany edytor PCB 3D pozwalający na edycję i wizualizację projektowanej płytki.

Projekty High-Speed

Szybko twórz i projektuj złożone klasy sygnałów high-speed dla określonych zastosowań, z preferowaną topologią pamięci i łatwością optymalizacji krytycznych sygnałów.

Dzięki hierarchicznej strukturze schematu i możliwości ponownego wykorzystaniu projektu Altium Designer pozwala projektować najwyższej klasy elektronikę szybciej i bardziej efektywnie w jednym spójnym, łatwym w obsłudze interfejsie użytkownika.

Projekt hierarchiczny i wielokanałowy

Uprość dowolny, złożony lub wielokanałowy projekt, dzięki hierarchicznej strukturze projektu w Altium Designer.

Reguły projektowe definiowane na schemacie

Projekt zaczyna się od schematu, dlatego Altium Designer pozwala zdefiniować zaawansowane reguły projektowe PCB już na tym poziomie projektu.

Łatwość użycia

Altium Designer daje Ci możliwość bezproblemowego tworzenia wielokanałowych i hierarchicznych projektów. Uprość skomplikowane projekty, by były łatwe w edycji i śledzeniu.

Weryfikacja reguł elektrycznych

Wykryj błędy w swoim projekcie na etapie tworzenia schematu, za pomocą systemu sprawdzania reguł elektrycznych (ERC).

Wyszukiwanie komponentów

Twórz rzeczywiste, dostępne na rynku komponenty z ogólnych symboli i footprintów lub przeszukuj setki tysięcy gotowych komponentów, aby znaleźć dokładnie ten komponent, którego potrzebujesz.

Zaawansowane narzędzia tworzenia dokumentacji projektowej oraz rozbudowane i łatwe w użyciu opcje generacji danych wyjściowych pozwalają na bezproblemowe uzyskanie wymaganych danych do produkcji.

Zautomatyzowana publikacja projektu

Altium Designer umożliwia Ci kontrolowany i zautomatyzowany proces publikacji projektu, który zapewnia łatwą generację i kompletność danych wyjściowych i dokumentacji.

Obsługa panelizacji PCB

Łatwo definiuj panele tych samych lub różnych projektów w edytorze PCB i obniż koszty produkcji.

Generatory danych wyjściowych wielokrotnego użytku

Generuj dane wyjściowe kompletnego projektu PCB, przy użyciu konfigurowalnych generatorów wsadowych wielokrotnego użytku.

Wersje licencji

Altium Designer dostępny jest w trzech wersjach: Altium Designer, Altium Designer SE oraz Altium Designer Viewer.

Altium Designer

Pełna wersja programu, zawierająca wszystkie dostępne edytory i narzędzia.

Altium Designer SE

Wersja programu przeznaczona do tworzenia schematów (w porównaniu z wersją pełną nie posiada edytora PCB).

Altium Designer Viewer

Darmowa, roczna licencja dla posiadaczy Subskrypcji Altium, pozwalająca na przeglądanie lub drukowanie dokumentów Altium Designer.

Typy licencji

On-Demand

Dla tego typu licencji, podobnie jak dla licencji typu Private Server, Altium Designer może zostać zainstalowany na dowolnym komputerze, a licencje dostępne są poprzez internet, z serwera licencji Altium. Dla tego typu licencji niezbędny jest stały dostęp do internetu. Licencja typu On-Demand może zostać użyta w trybie Roam, w którym można pobrać licencję na określony czas, bez konieczności stałego dostępu do internetu. Wybór typu licencji zależy od wymagań użytkownika i musi zostać określony przed zakupem. Istnieje możliwość zmiany istniejącego typu licencji na inny, co wiąże się z koniecznością uiszczenia stosownej opłaty.

Standalone

Licencja jest przypisana do konkretnego stanowiska (komputera) przy pomocy pliku licencyjnego.

Private Server

Dla tego typu licencji, podobnie jak dla licencji typu On-Demand, program Altium Designer może zostać zainstalowany na dowolnej liczbie komputerów w sieci lokalnej, a licencja (licencje) dla poszczególnych stanowisk są wydzielane (z puli wykupionych stanowisk) przez osobny program (Altium Infrastructure Serwer lub Private License Server, zainstalowany na serwerze w tej sieci lokalnej.

Wymagania systemowe

Konfiguracja rekomendowana
 • Windows 10  (wyłącznie 64-bit)
 • Procesor Intel Core™ i7 lub odpowiednik
 • 16 GB RAM
 • Dysk SSD
 • Dwa monitory o rozdzielczości co najmniej 2560x1440
 • Wydajna karta graficzna (obsługująca DirectX 10 lub lepszy), taka jak np. GeForce® GTX 1060/Radeon RX470
 • Manipulator 3D (projektowanie PCB 3D), taki jak np. 3Dconnexion SpaceMouse
 • Adobe Reader (wersja XI lub nowsza do przeglądania PDF 3D)
 • Połączenie z internetem
 • Aktualna przeglądarka internetowa
 • Microsoft Excel (obsługa szablonów BOM)
 • Niektóre skróty klawiszowe wymagają klawiatury numerycznej

Konfiguracja minimalna
 • Windows 8, Windows 10 (wyłącznie 64-bit)
 • Procesor Intel Core™ i5 lub odpowiednik
 • 4 GB RAM
 • 10 GB wolnego miejsca na dysku (instalacja + pliki użytkownika)
 • Monitor o rozdzielczości 1680x1050 lub 1600x1200 (4:3)
 • Karta graficzna (obsługująca DirectX 10 lub lepszy), taka jak np. GeForce seria 200/Radeon HD5000/Intel HD4600
 • Adobe Reader (wersja XI lub nowsza do przeglądania PDF 3D)
 • Połączenie z internetem
 • Aktualna przeglądarka internetowa
 • Microsoft Excel (obsługa szablonów BOM)

Opis dotyczy wersji Altium Designer 22. Wymagania dla wcześniejszych wersji mogą się różnić.

Subskrypcja Altium

Oprogramowanie Altium Designer dostarczane jest wraz z subskrypcją, która zapewnia m.in. dostęp do wszystkich aktualizacji i nowych wersji programu, wsparcia technicznego oraz zniżek na szkolenia i innych ofert specjalnych dla subskrybentów.

Bezterminowe licencje Altium Designer dostarczane są z reguły z roczną subskrypcją. Na życzenie - za odpowiednią dopłatą, subskrypcja może obejmować od razu dłuższy okres czasu, np. dwa lub trzy lata. Później istnieje możliwość jej przedłużenia (kontynuowania lub wznowienia) na kolejny rok lub dłuższy okres.

Aktywna subskrypcja

Posiadanie aktywnej subskrypcji zapewnia dostęp do następujących benefitów:

 • Poprawek i uaktualnień bieżącej wersji programu,
 • Nowych wersji programu co roku,
 • Priorytetowej pomocy technicznej świadczonej przez Computer Controls oraz firmę Altium,
 • Rabatów na dodatkowe licencje, szkolenia czy inne produkty z portfolio firmy,
 • Dostęp do platformy Altium 365 - do wyboru w wariancie Standard, Pro oraz Enterprise.

Kontynuowanie posiadanej Subskrypcji Altium to najtańszy sposób na dostęp do najnowszych rozwiązań projektowych Altium – wznowienie wygasłej subskrypcji bądź upgrade starszych wersji programu jest znacznie droższy niż suma opłat subskrypcyjnych za kolejne lata.

Altium 365

Jedyna na świecie platforma w chmurze, wspomagająca projektowanie i wymianę danych projektów PCB. Bezproblemowo dostępna z Altium Designer lub dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Bezpłatna dla posiadaczy Subskrypcji Altium. Szczegółowy opis można znaleźć po kliknięciu w przycisk.

PDN Analyzer

PDN (Power Distribution Network) Analyzer to rozszerzenie dostępne dla Altium Designer, pozwalające na stałoprądową/stałonapięciową analizę sieci zasilania w projekcie PCB (Power Integrity). Rozszerzenie oparte jest na analizatorze firmy CST. W oparciu o silnik firmy CST, PDN Analyzer pozwala na łatwą identyfikację problemów ze spadkami napięć czy przetężeniami prądu w stałoprądowych sieciach zasilania, bezpośrednio w Altium Designer.

Bezpłatna wersja próbna

Wypełnij formularz aby uzyskać 15 dniową, pełną licencję ewaluacyjną bez ograniczeń technicznych:

 • Altium Designer
 • Altium PDN Analyzer
 • Altium Power Analyzer ( od wersji AD 22.10)

Szkolenia Altium Designer

Computer Controls Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Altium i oferuje szkolenia o różnym stopniu zaawansowania z obsługi programu Altium Designer i narzędzi pokrewnych. Szkolenia prowadzone są w formie warsztatów przez wykwalifikowanych, certyfikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem oraz biegłą znajomością oprogramowania. Każdy uczestnik otrzymuje na własność drukowany podręcznik w języku polskim i inne materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia kursu. Szkolenia prowadzone są z wykorzystaniem najnowszej wersji programu Altium Designer. Opis oferty można znaleźć po kliknięciu w przycisk.

Widok: Lista

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek rosnący
 1. Odnowienie subskrypcji Altium Designer SE
  Odnowienie subskrypcji Altium Designer SE
  W magazynie
 2. Odnowienie subskrypcji Altium Designer
  Odnowienie subskrypcji Altium Designer
  W magazynie
 3. Altium Designer SE
  Altium Designer SE
  W magazynie
 4. PDN Analyzer powered by CST [15-000]
  PDN Analyzer powered by CST [15-000]
  W magazynie
 5. Odnowienie subskrypcji PDN Analyzer
  Odnowienie subskrypcji PDN Analyzer
  W magazynie
 6. Altium Designer
  Altium Designer
  W magazynie
Widok: Lista

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek rosnący