Blog

Platforma 3DEXPERIENCE

Platforma 3DEXPERIENCE

Co to jest 3DEXPERIENCE?
Platforma 3DEXPERIENCE łączy wszystkie aspekty rozwoju produktu, umożliwiając użytkownikom opracowywanie, weryfikację projektów i produktów w jednym wspólnym środowisku. Na poziomie podstawowym platforma 3DEXPERIENCE to zbiór różnych aplikacji, które pomagają użytkownikom w wykonywaniu krytycznych zadań biznesowych. Rozwiązania 3DEXPERIENCE daje projektantom, mechanikom i innym użytkownikom SOLIDWORKS możliwość tworzenia nowej wartości intelektualnej, współpracyi kontrolowania projektów w chmurze publicznej lub prywatnej za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Platforma 3DEXPERIENCE oferuje najlepsze i najnowsze rozwiązania firmy Dassault Systemes w zakresie produkcji, wytwarzania, konstrukcji, symulacji, zarządzania.

Jak działa platforma 3DEXPERIENCE?

  • KROK 1, WYBIERZ KATEGORIĘ

Platforma 3DEXPERIENCE obejmuje pięć głównych domen; Projektowanie (obsługiwane przez SOLIDWORKS i CATIA), Symulacja (obsługiwane przez SIMULIA), Produkcja (obsługiwane przez DELMIA) i Zarządzanie (obsługiwane przez ENOVIA i NETVIBES), oraz Marketing (obsługiwane przez 3DEXCITE). Dzięki temu, możesz dostosować platformę 3DEXPERIENCE dokładnie do swoich potrzebnych.

  • Projektowanie 3D: Dzięki narzędziom projektowania 3D możesz tworzyć trójwymiarowe modele produktów i wykorzystywać zaawansowane funkcje do ich edycji, analizy i wizualizacji.
  • Symulacja: Platforma umożliwia przeprowadzanie symulacji i analizy wydajności produktu w różnych warunkach, co pozwala zoptymalizować jego parametry i osiągnąć doskonałą jakość.
  • Zarządzanie danymi: Możesz bezpiecznie przechowywać, zarządzać i udostępniać dane projektowe w jednym miejscu. To ułatwia współpracę zespołową i zapewnia spójność informacji.
  • Wytwarzanie: Platforma dostarcza narzędzi do optymalizacji procesu produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw i planowania zasobów, co przekłada się na efektywność i redukcję kosztów.
  • Zarządzanie projektem: Możesz tworzyć i śledzić harmonogramy projektów, przypisywać zadania, monitorować postęp prac i zarządzać zasobami, co pomaga w skutecznym zarządzaniu projektem.
  • Komunikacja i współpraca: Platforma zapewnia narzędzia do łatwej komunikacji i współpracy z innymi członkami zespołu, klientami i interesariuszami, umożliwiając wymianę informacji i feedbacku.

Dzięki tym możliwościom platformy 3DEXPERIENCE Works możesz przyspieszyć proces projektowania i produkcji, zoptymalizować wydajność produktu, zwiększyć efektywność i poprawić współpracę zespołową.

Po określeniu zapotrzebowania na usługi platformy 3DEXPERIENCE należy rozpocząć definiowanie ról w organizacji. Dzięki bogatej bibliotece ról i aplikacji każdy pracownik w Twojej firmie może współpracować na platformie z własnym, dostosowanym pulpitem 3DEXPERIENCE.

  • KROK 3, KORZYSTAJ Z APLIKACJI

Po ustaleniu ról 3DEXPERIENCE możesz rozpocząć współpracę z we własnym zespole, z producentami, z dostawcami i klientami w celu opracowywania nowych produktów. Współpraca realizowana jest przy pomocy mechanizmów PLM dostarczanych przez ENOVIA. Dane są pod pełną kontrolą organizacji inicjującej współpracę. 

KORZYŚCI
Współpraca w czasie rzeczywistym.
Platforma 3DEXPERIENCE umożliwia organizacjom współpracę w czasie rzeczywistym z dowolnego urządzenia, łączenie się z klientami i dostawcami oraz śledzenie postępów w dostarczaniu unikalnych produktów i doświadczeń klienta.

Mocne narzędzia gotowe do pracy w chmurze.
Platforma 3DEXPERIENCE uzupełnia i wzmacnia program SOLIDWORKS, łącząc się z niezawodnymi aplikacjami do zarządzania danymi i cyklem życia, symulacjami i produkcją w chmurze.

Rozwiązania, które ewoluują.
Platforma 3DEXPERIENCE jest idealna dla organizacji dowolnej wielkości, dzięki skalowalności dostarczanej przez chmurę Wraz z ewolucją potrzeb Twojej firmy możesz uzyskać dostęp do różnorodnej oferty zaawansowanych rozwiązań PLM umożliwiających zarządzanie każdym aspektem cyklu życia produktu.

Udostępnij

Powiązane wpisy

Skomentuj Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *