Jak 5G może pomóc w uwolnieniu potencjału Twojej firmy

Copy_of_Copy_of_Copy_of_Untitled

Jak 5G może pomóc w uwolnieniu potencjału Twojej firmy

Fala 5G właśnie ruszyła! Sieci 5G zapewniają szybszą i bardziej niezawodną komunikację. Dzięki temu dostarczają wiele ekscytujących nowych połączeń, na przykład na potrzeby Internetu rzeczy (IoT), autonomicznej jazdy, stacjonarnego szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego i szybszego przesyłania wideo. Możliwości 5G odblokowują nowe modele biznesowe, strumienie przychodów i zapewniają zróżnicowanie usług, co może przełożyć się na zwiększenie średniego przychodu na użytkownika.

5G to nie tylko ewolucja łączności LTE zapewniająca użytkownikom końcowym większe szybkości transmisji danych. To także rewolucja prowadząca do kolejnych przełomowych osiągnięć technologicznych. Innym ważnym aspektem jest to, że umożliwia ona połączenie niezliczonej ilości urządzeń. Prognozowany ogromny wzrost liczby urządzeń komunikujących się z usługami i między sobą będzie stanowił duże wyzwanie dla istniejących systemów telekomunikacyjnych pod kątem sieci dosyłowej (backhaul). Wyzwania te obejmują na przykład pojemność, dostępność, opóźnienia i opłacalność.

W jaki sposób Computer Controls będzie Cię wspierać na drodze do 5G

Testowanie 5G to coś więcej niż tylko weryfikacja błyskawicznej prędkości pobierania, bardzo małych opóźnień i dużej gęstości pokrycia. Kluczową rolę w rozwoju, wdrażaniu i doskonałości operacyjnej powstających sieci 5G odgrywają uproszczone, kompleksowe rozwiązania do testowania warstw 1–7 modelu OSI. Dostarczenie sieci 5G wymaga precyzyjnych pomiarów i rozwiązań zapewniających dogłębny wgląd w sieć, aby wyeliminować ryzyko związane z rozwojem i działaniem 5G w całym ekosystemie.

Nowe standardy 5G i oczekiwania Twoich subskrybentów dotyczące jakości obsługi (QoE) zaczynają się od samego rdzenia sieci komórkowej. Nowe możliwości wymagają większej gęstości komórek. Kluczową kwestią przy wdrażaniu nowych urządzeń sieci radiowej (RAN) jest równoważenie wydajności i kosztów. Pomożemy Ci podjąć najlepsze decyzje dotyczące wdrożenia i optymalizacji nowej sieci RAN.

Terminy i skróty dotyczące 5G

Kompleksowe objaśnienie terminologii technicznej dotyczącej 5G.

Bez względu na to, w jakim celu wdrażasz technologię 5G, konieczne będzie zrozumienie koncepcji projektowych i pomiarowych oraz rozwiązań w wielu wymiarach. Istnieje wiele terminów z zakresu 5G i nieustannie się pojawiają się nowe. Pomożemy Ci w tym. Oto lista wyrażeń używanych obecnie.

Download Glossary
Bildschirmfoto_2021-03-09_um_13.45.40
Copy_of_Untitled_2_

Współistnienie technologii New Radio w komunikacji bezprzewodowej

Upewnij się, że Twoje projekty 5G New Radio (NR) będą działać w sąsiednich pasmach lub w tym samym paśmie częstotliwości co inne systemy komunikacji bezprzewodowej.

Ten plakat przedstawia 5 kwestii dotyczących współistnienia, które należy wziąć pod uwagę celem zapewnienia prawidłowego działania. Od współistnienia 5G z LTE, w paśmie nielicencjonowanym, współistnienia w urządzeniu (In-Device Coexistence, IDC) po emisje w paśmie i poza nim oraz współdzielenie pasma 5G z systemami satelitarnymi i radarowymi.

Get the Keysight 5G Poster

Tworzenie świata 5G

Informacje dotyczące projektowania i testowania.

Ta książka zawiera ogólne omówienie technologii 5G i powinna pomóc Ci lepiej zrozumieć Twoją rolę w ekosystemie 5G. Koncentruje się na testach i pomiarach (T&M) oraz ich roli w rozwoju technologii 5G. Projektując sprzęt i oprogramowanie 5G, potrzebujesz wszystkich dostępnych informacji i wiedzy, aby osiągnąć sukces. Książka zawiera zebraną, wyselekcjonowaną wiedzę ekspertów Keysight zajmujących się 5G.

Download eBook
Copy_of_Untitled_4_
Copy_of_Untitled

Zapewnienie działania 5G

Przyspieszenie testowania w całym przepływie pracy w celu szybszego oddawania urządzeń 5G w ręce klientów.

Producenci urządzeń muszą skutecznie przezwyciężyć te wyzwania, aby wprowadzać swoje produkty na rynek szybciej niż konkurencja. Podobnie jak sztafeta, 5G składa się z czterech sprintów dotyczących urządzeń — projektowania, zapewnienia zgodności, testów akceptacyjnych przez operatora (carrier acceptance testing, CAT) i produkcji. Ten dokument zawiera przydatne wskazówki, które pomogą przyspieszyć wprowadzanie produktów na rynek w całym przepływie pracy i osiągnąć status pioniera na rynku. Dowiedz się więcej o 4 sprintach przepływu pracy w przypadku urządzeń 5G.

Making 5G work - download White Paper

Właściwe testowanie

Testowanie 5G obejmuje testy laboratoryjne oraz po wdrożeniu.

Wydajny i zautomatyzowany proces testowania zapewni zespołom operacyjnym przewagę konkurencyjną poprzez zwiększenie ich wydajności, zapewnienie zgodności w zakresie właściwych wyników za pierwszym razem i skrócenie czasu uzyskania przychodów. Ten plakat jasno pokazuje, jak osiągnąć wydajność operacyjną dzięki rozwiązaniom do automatyzacji testów w terenie.

Testing Done Right - Download 5G Poster
Copy_of_Untitled_3_
3

Testy w terenie przyszłością technologii 5G

Nie rezygnuj z możliwości ani przenośności — nowoczesne sieci komunikacyjne wymagają wyższych częstotliwości przy szerszych pasmach. Gdy Twoja nowa technologia będzie gotowa do opuszczenia środowiska laboratorium, konieczne będzie przetestowanie sieci w terenie. Niezależnie od tego, czy jesteś wysoko na wieży, czy w najdalszych zakątkach cywilizacji, potrzebujesz niezawodnego sprzętu pomiarowego, który poradzi sobie w każdych warunkach oraz wykona precyzyjne i wiarygodne pomiary.
Dzięki najbardziej wszechstronnemu, opartemu na oprogramowaniu, zestawowi narzędzi pomiarowych mmWave, dostępnemu w jednym przenośnym przyrządzie FieldFox, możesz wykonywać następujące czynności:

  • Weryfikacja instalacji 5G
  • Testowanie pokrycia sieci
  • Rozwiązywanie problemów związanych z zakłóceniami
  • Przeprowadzanie działań konserwacyjnych

Ten plakat pokazuje, jak będzie wyglądał zasięg sieci 5G w połączonym mieście. Obejmuje on pomiary z testów terenowych, które sprawiają, że wdrożenie 5G staje się rzeczywistością.

Download Your 5G Field Test Poster

6 podstawowych testów terenowych nowych sieci 5G

Powstające sieci 5G mają zapewnić bezprecedensowe możliwości komunikacyjne. Inżynierowie zajmujący się testami w terenie muszą nauczyć się nowych metod testowania, aby obsługiwać technologie 5G i przeprowadzać modernizacje sieci. Pobierz e-booka „Sześć podstawowych testów terenowych 5G”, aby usprawnić następujące procesy:

  • Analiza utraty ścieżki radiowej
  • Testy pokrycia stacji bazowej
  • Pomiary mocy częstotliwości nośnej dla poszczególnych urządzeń
  • Testy pokrycia kanału sterowania OTA (over-the-air)
  • Weryfikacja jakości sieci i zachowania wiązek promieniowania
  • Ocena wystawienia na działanie pola elektromagnetycznego

Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w bezproblemowej transformacji sieci do 5G.

Download eBook
Untitled_design_16_
Copy_of_Untitled_1_

Pięć strategii usprawniających opracowywanie urządzeń 5G

Jak usprawnić projektowanie urządzeń i szybciej wprowadzać produkty na rynek.

Projektowanie i wdrażanie urządzeń 5G w nowych pasmach fal milimetrowych (mmWave) (od 24,25 do 52,6 GHz — zwanych również zakresem częstotliwości 2 lub pasmami FR2) stanowi istotne wyzwanie. Nowe technologie i zmieniające się standardy zwiększają złożoność projektu. Oto pięć strategii, które pomogą Ci sprostać tym wyzwaniom i szybciej wprowadzać projekty na rynek.

Download Five Strategies White Paper