Blog

Nowości w DraftSight 2024: Rewolucja w Świecie Projektowania

Nowości w DraftSight 2024: Rewolucja w Świecie Projektowania

W dobie dynamicznego rozwoju technologicznego najnowsza odsłona DraftSight, czyli DraftSight 2024, stanowi prawdziwą rewolucję w świecie oprogramowania CAD. Dzięki innowacyjnym funkcjom i udoskonalonym możliwościom program nie tylko gwarantuje sprawne korzystanie, lecz także znacząco podnosi poziom produktywności, oferując niezrównane korzyści dla użytkownika. Od licznych innowacji w interfejsie użytkownika, poprzez rozbudowane funkcje narzędziowe, po obsługę paletek narzędzi, zoptymalizowaną nawigację, lepsze zarządzanie warstwami, aż po zaawansowane opcje importu i eksportu – DraftSight 2024 skoncentrowany jest na optymalizacji efektywności pracy oraz kreowaniu nowych standardów w dziedzinie projektowania.

Nowy Styl Interfejsu Użytkownika i Przestrzeń Robocza w DraftSight 2024

Nowy Styl Interfejsu Użytkownika i Przestrzeń Robocza w DraftSight 2024

DraftSight 2024 zadebiutował z trybem ciemnym jako domyślnym stylem interfejsu użytkownika, kładąc nacisk na użyteczność i estetykę. Tryb ciemny dostarcza wygodnego i przyjaznego dla oczu środowiska, redukując zmęczenie wzroku i zwiększając skupienie. Niemniej jednak, DraftSight 2024 zachował opcję przełączania na tryb jasny, zapewniając użytkownikowi wygodę i dostosowanie interfejsu oprogramowania.

Wprowadzenie nowej przestrzeni roboczej - CAD General - to kolejny krok w kierunku większej personalizacji. Znajdująca się w rozwijanym menu w lewym górnym rogu, przestrzeń ta prezentuje większe ikony dla często używanych poleceń, ułatwiając zorientowanie się zarówno nowym, jak i doświadczonym użytkownikom.

Dla osób pracujących z komponentami 3D lub preferujących szybkie dostosowywanie widoku modelu, wprowadzono nawigator widoku, pozwalający na szybką i łatwą zmianę predefiniowanych orientacji widoku, takich jak widok płaski, izometryczny itp. Można także tworzyć własne niestandardowe orientacje widoku, dostosowując doświadczenie projektowania do własnych preferencji w DraftSight 2024.

 

Dostosowanie Wstążek Narzędzi dla Zwiększenia Produktywności

Dostosowanie Wstążek Narzędzi dla Zwiększenia Produktywności

DraftSight 2024 to zaawansowane narzędzie, które oferuje unikalne możliwości nawigacyjne i personalizacji palety narzędzi. Dla entuzjastów modelowania 3D i projektowania geometrii 2D, nowoczesny nawigator widoku umożliwia błyskawiczne przełączanie się pomiędzy różnymi perspektywami, znacząco ułatwiając proces modelowania.

Wstążki narzędzi w DraftSight 2024 zaprojektowano tak, aby zwiększyć produktywność. Użytkownicy mogą efektywnie tworzyć nowe wstążki, przeciągając i upuszczając, lub importować i eksportować istniejące palety stworzone w innych programach CAD 2D. Dostosowania obejmują predefiniowane ustawienia takie jak warstwa, kolor, typ linii, grubość linii, co obiecuje efektywność czasową podczas wstawiania obiektów. Ponadto dostęp do palety narzędzi został uproszczony w nowej przestrzeni roboczej CAD General, zapewniając wygodny przepływ pracy.

 

Zarządzanie Warstwami na Wysokim Poziomie i Innowacyjne Funkcje Warstw

Zarządzanie Warstwami na Wysokim Poziomie i Innowacyjne Funkcje Warstw

Zarządzanie warstwami w DraftSight 2024 zostało znacząco ulepszone, wprowadzając funkcję otwierania menedżera warstw jako palety, co ułatwia obsługę zadań związanych z warstwami. Dodatkowo pojawiła się opcja scalania wielu warstw w jedną warstwę, upraszczając organizację rysunków i oszczędzając znaczny czas użytkownika.

 

Rewolucyjne Możliwości Importu, Eksportu i Łączenia w DraftSight 2024

Rewolucyjne Możliwości Importu, Eksportu i Łączenia w DraftSight 2024

Rozszerzając swoje możliwości jeszcze bardziej, DraftSight 2024 umożliwia użytkownikom bezpośredni import rysunków CATIA i otwieranie ich jako plików DWG bez konieczności konwersji. Ta funkcja eliminuje złożoności związane z konwersją plików, umożliwiając specjalistom CAD skupienie się wyłącznie na projektowaniu.

DraftSight 2024 daje również możliwość jednoczesnego importu wielu plików jako odniesień zewnętrznych, co stanowi ogromne ułatwienie czasowe. Importowane w ten sposób pliki nie stają się stałą częścią bieżącego rysunku, co pomaga utrzymać zmniejszony rozmiar pliku dla płynniejszej pracy.

Osoby zarządzające tabelami i danymi w programie Excel również z pewnością ucieszą się z nowego Menedżera Łącza Danych. Dzięki niemu można importować i zarządzać tabelami Excel z dwukierunkową komunikacją między DraftSight 2024 a Excel. Bez względu na to, czy zmiany są dokonywane w DraftSight, czy w arkuszu kalkulacyjnym, zapewniamy, że informacje zawsze są aktualne i dokładne.

 

DraftSight Mechanical

DraftSight_Mechanical

DraftSight Mechanical, dostępny w ramach DraftSight 2024, to rozszerzona wersja, która nie tylko zawiera wszystkie funkcje Premium, ale także wprowadza zaawansowane możliwości skierowane do użytkowników pracujących z elementami mechanicznymi w formacie DWG. Ten moduł umożliwia elastyczną pracę zarówno z danymi DWG lokalnie, jak i w chmurze za pośrednictwem 3DEXPERIENCE DraftSight Mechanical połączonego z platformą 3DEXPERIENCE.

Part References to narzędzie umożliwia tworzenie lub aktualizację istniejących właściwości części, takich jak numer, opis, dostawca itp. Korzystanie z rozbudowanej biblioteki sprzętu pozwala na modyfikację istniejących referencji do części oraz automatyczne tworzenie nowych, zarówno przy użyciu biblioteki sprzętu, jak i dla bloków zdefiniowanych przez użytkownika.

Bill of Materials (BOM) i Parts Lists gromadzą wszystkie referencje części w rysunku. To narzędzie umożliwia tworzenie nowych BOM-ów i aktualizowanie istniejących, szczegółowo przedstawiających właściwości komponentów, takie jak numer części i ilość. Parts List to wizualna tabela na rysunku, pozwalająca na dowolne organizowanie BOM według preferencji.

Balloons & Frames to narzędzia do adnotowania i dodawania notatek do rysunków poprzez tworzenie lub reorganizację balonów skojarzonych z listą części. Funkcja balonów wspiera referencje części, umożliwiając ich używanie zarówno dla treści wcześniej stworzonej w tradycyjnym systemie mechanicznym, jak i dla DraftSight Mechanical. Frames ułatwiają wpasowanie projektów w bloki tytułowe za pomocą uproszczonego procesu skalowania.

Podsumowanie
DraftSight 2024 podnosi poprzeczkę w oprogramowaniu CAD dzięki szeregowi przełomowych funkcji i narzędzi, oferując wyższy poziom precyzji i efektywności. Nowy domyślny styl interfejsu i przestrzeń robocza, orientacje widoku, zaawansowane zarządzanie warstwami, a także innowacyjne możliwości importu, eksportu i łączenia sprawiają, że ta wersja jest naprawdę nowoczesnym narzędziem w świecie projektowania.

Jednak DraftSight 2024 to nie tylko standardowa wersja. Dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem mechanicznym, dostępna jest również wersja DraftSight Mechanical, która dodaje zaawansowane funkcje umożliwiające inteligentne tworzenie i pracę z istniejącymi plikami DWG. Zwiększ produktywność, aktualizując elementy mechaniczne w formacie DWG i spełnij swoje potrzeby projektowe dzięki solidnym rozwiązaniom od twórców SOLIDWORKS.

Czy jesteś doświadczonym użytkownikiem czy nowicjuszem w świecie DraftSight, wersja 2024 zapewnia nowoczesne i intuicyjne narzędzia, które mogą zrewolucjonizować Twoje doświadczenie projektowania.

DraftSight 2024 to kolejny krok w przyszłość oprogramowania CAD, gotowy do ułatwienia Twoich projektów jak nigdy dotąd.


Skontaktuj się z nami po więcej informacji.

Udostępnij

Powiązane wpisy