Blog

Zalety i charakterystyka produktu: Multimetr cyfrowy GW Instek GDM-9061

Zalety i charakterystyka produktu: Multimetr cyfrowy GW Instek GDM-9061

Zalety i charakterystyka produktu: Multimetr cyfrowy GW Instek GDM-9061

Cyfrowy multimetr (DMM) stał się właściwie niezbędnym elementem każdego zestawu pomiarowego, wykorzystywanym  na dowolnym etapie prowadzenia projektu. Dzięki swojej wszechstronności i łatwości użycia, jest zdolny do skutecznego wykonywania wielu zadań pomiarowych.

Nowoczesne DMM nie tylko potrafią wykonywać dokładne pomiary, ale także posiadają inne funkcje, które do niedawna były przywilejem bardziej wyspecjalizowanych urządzeń.

Poniżej przedstawiam kilka cech nowego stacjonarnego DMM: GoodWill Instek GDM-9061, które uważam za najważniejsze.

articles_gdm-9061_cover

Producent zastosował podwójne wejścia pomiarowe, na przedniej i tylnej stronie urządzenia. Pozwala to zarówno na używanie GDM-9061 jako samodzielnego przyrządu, jak i elementu laboratoryjnego znajdującego się w szafie rackowej. Standardowe interfejsy komunikacyjne ułatwiają integrację tego DMM z dowolnym zestawem przyrządów.

articles_gdm-9061_front-rear

Na 4,3-calowym wyświetlaczu TFT można obserwować dwa parametry pomiarowe jednocześnie. Jest to bardzo wygodne i eliminuje potrzebę posiadania drugiego DMM. Ponadto wartości pomiarowe są znacznie bardziej komfortowe do odczytania z jednego wyświetlacza niż z wielu różnych.

articles_gdm-9061_double-display

Inną, bardzo przydatną funkcją, zapożyczoną z cyfrowego oscyloskopu pamięciowego (sprzętu z wyższej półki), jest możliwość obserwacji na wyświetlaczu kształtu mierzonego sygnału. Dostępne jest ustawienie okna pomiarowego i podgląd danych statystycznych o sygnale w danym czasie.

articles_gdm-9061_hand

To tylko niektóre z wielu funkcji obecnych w GDM-9061, z których nie każda jest unikalna, ale GoodWill Instek z powodzeniem zintegrował je wszystkie w jednym przyrządzie. Stworzył bardzo wygodne, dokładne i łatwe w obsłudze urządzenie pomiarowe, które powinno znaleźć się w każdym nowoczesnym laboratorium pomiarowym, przyczynia się do poprawy jakości pracy.

Na koniec chciałbym wypunktować najistotniejsze cechy cyfrowego multimetru GoodWill Instek GDM-9061:

  • Wyświetlacz graficzny 4.3" LCD TFT 6½-cyfry (1 200 000 zliczeń)
  • Doskonała dokładność podstawowa DCV: 0,0035% (GDM-9061), 0,0075% (GDM-9060)
  • 12 funkcji pomiarowych: DCV, ACV, DCI, ACI, rezystancja 2-przewodowa i 4-przewodowa, częstotliwość, okres, dioda, ciągłość, temperatura i pojemność
  • Częstotliwość próbkowania do 10k próbek na sekundę
  • Funkcja podwójnego pomiaru, która zapewnia jednoczesny pomiar dwóch wybranych parametrów
  • Przedstawianie graficzne, w tym histogram, wskaźnik słupkowy i trend
  • Obsługa pomiaru temperatury RTD, termistor i termopara
  • Standardowe Interfejsy: USB Host/Device, RS-232C, LAN, Digital I/O, opcjonalnie GPIB

Ostatnią, bardzo ważną cechą cyfrowego multimetru GoodWill Instek GDM-9061, która wyróżnia go spośród innych podobnych urządzeń, jest bardzo krótki czas dostawy. Nie ma potrzeby czekania kilka tygodni lub nawet miesięcy, co niestety często jest typowe dla tej klasy sprzętu.

Czas dostawy nie powinien opóźniać pojawienia się takiego urządzenia w Twoim laboratorium.

Udostępnij

Powiązane wpisy