Nowe partnerstwo w zakresie rozwiązań high-tech standardu LoRa-WAN

Firma Computer Controls AG (CCAG) z siedzibą w Zurychu, specjalizująca się w dystrybucji wysokiej jakości komponentów elektronicznych oraz w doradztwie technicznym zyskuje możliwość dostarczania modułów FMLR oraz bramek do zastosowań LoRaWAN (Long Range WAN), układów analogowych, mieszanych oraz rozwiązań dedykowanych dla IoT od Miromico AG.

Głównym produktem nowej rodziny rozwiązań w portofolio CCAG jest obecnie najmniejszy moduł LoRaWAN od Miromico AG, oparty o MCU od Maxim Integrated. Moduł umożliwia bezprzewodowe połączenie z dowolnym urządzeniem, systemem oraz czujnikami komunikującymi się z niską przepustowością danych na dystansie wynoszącym ponad 50 km, np. dla inteligentnych rozwiązaniach miejskich. W celu zbudowania sieci IoT, system może zostać rozbudowany o dodatkowe czujniki małej mocy w oparciu o zewnętrzy układ rozszerzeń.

Miniaturowy moduł FMLR o powierzchni 14 x 19.5mm, pozwala na bezproblemową integrację z instalacjami LoRaWAN. Rozwiązanie może być stosowane w telemetrii, inteligentnych systemach pomiarowych, czujnikach bezprzewodowych, bezprzewodowym zbieraniu danych oraz systemach automatyki przemysłowej i domowej.

LoRaWAN to znana na całym świecie technologia radiowa do transmisji danych IoT, pozwalająca uzyskać dostęp do miejsc pozostających poza zasięgiem współczesnych systemów komunikacji mobilnej. Protokół LoRaWAN dla modułu jest dostępny jako rozwiązanie open source i może być obsługiwany przez zintegrowany mikrokontroler. Moduły są dostępne z dodatkową wbudowaną pamięcią flash, która umożliwia aktualizację w trybie Over-The Air (OTA).

Dodatkowym atutem produktów Miromico jest FMLR-PGWC mPCIe LoRaWAN gateway jako rozwiązanie plug-and-play dla bezprzewodowych sieci komunikacyjnych o dużym zasięgu i małej mocy zgodnie ze standardem LoRaWAN. Karta w postaci mini PCIe komunikuje się z procesorem hosta poprzez szeregowy interfejs USB 2.0 (CDC).

Dzięki rozwiązaniom firmy Miromico AG, która została założona w 2002 r. jako wyodrębniona jednostka ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii (ETH) w Zurychu, CCAG posiada obecnie w swojej ofercie sprzedaży zaawansowane produkty dla obszaru LoRaWAN i po raz kolejny podkreśla swoją pozycję, jako dostawcy kompleksowych usług dla firm z branży high-tech.

O Miromico

Miromico to wiodąca i innowacyjna firma high-tech, koncentrująca się na projektowaniu sprzętu, produktów, platform OEM i usług projektowych
w obszarze układów scalonych, systemów elektronicznych i oprogramowania. Firma posiada wieloletnie doświadczenie technologiczne w zakresie technologii RF a w szczególności IoT. Jako dostawca rozwiązań LPWAN, Miromico dostarcza swoim klientom najnowocześniejsze moduły bezprzewodowe, czujniki i bramki.

Więcej na stronie www.miromico.com

O Computer Controls

Computer Controls Group jest innowacyjnym dystrybutorem i dostawcą rozwiązań z zakresu elektrotechniki. Firma jest odpowiednikiem dystrybucji technicznej wysokiej klasy komponentów elektronicznych, przyrządów
i systemów testowych oraz pomiarowych w Szwajcarii i krajach Europy Wschodniej. Naszym klientom oferujemy wysokiej klasy kompetencje techniczne oraz szeroką gamę produktów dla wszystkich potrzeb testowo-pomiarowych, jak również projektowych i badawczo-rozwojowych.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami.

Published at: 2021-01-20