SOLIDWORKS PDM Standard

W magazynie
SKU
TQ_SOLIDWORKS_PDM_Standard
Kategoria
Software

Program typu Product Data Management, który umożliwia sprawne zarządzanie dokumentacją w przedsiębiorstwie. Jego zadaniem jest ułatwienie współpracy projektantom poprzez automatyczną kontrolę wersji i zabezpieczenie danych. Oprogramowanie pozwala na zapisywanie modeli CAD i pełną obsługę dokumentów - od wiadomości e-mail po obrazy - w indeksowanym repozytorium centralnym umożliwiającym śledzenie wersji i automatyzację toku prac. SOLIDWORKS PDM pozwala na skrócenie czasu wyszukiwania danych i wyeliminowanie konieczności wielokrotnego wykonywania tej samej pracy.

SOLIDWORKS - SOLIDWORKS PDM Standard

SOLIDWORKS PDM to system zarządzania danymi służący do przechowywania i nadzorowania danych inżynierskich CAD oraz innych dokumentów w centralnej przechowalni, która jest wyposażona w relacyjną bazę danych. Baza ta umożliwia zarządzanie wszystkimi informacjami o plikach i odniesieniach, uprawnieniach użytkowników i grup, procesach elektronicznego toku prac itp. System SOLIDWORKS PDM jest wbudowany w Eksplorator Windows, dzięki czemu użytkownicy pracują w znanym sobie środowisku, ale równocześnie mają znacznie większą kontrolę oraz lepszy dostęp do pożądanych informacji.

System SOLIDWORKS PDM używa umieszczonej na dysku twardym użytkownika, zorganizowanej lokalnej pamięci podręcznej, do której są automatycznie pobierane pliki z centralnego serwera plików (serwera archiwum). Zwiększa to wydajność w porównaniu z otwieraniem i zapisywaniem plików w folderach, które są udostępniane sieciowo. Jeśli dany plik wymaga edycji, użytkownik wyewidencjonowuje go i otrzymuje prawa dostępu do tego pliku. Po zakończeniu edycji plik jest kopiowany z powrotem do serwera archiwum w procesie ewidencjonowania. Zaewidencjonowanie pliku powoduje automatyczne utworzenie jego nowej wersji.

Korzyści ze stosowania systemu SOLIDWORKS PDM

  • Oszczędność czasu, który jest potrzebny do wyszukiwania danych dzięki używaniu bezpiecznej centralnej lokalizacji. Znajdują się w niej wszystkie dokumenty projektowe, oraz zastosowaniu konfigurowalnych kart wyszukiwania, które ułatwiają wprowadzanie kryteriów wyszukiwania.
  • System umożliwia kontrolę dostępu do danych. Na podstawie miejsca pliku w procesie zatwierdzania określani są użytkownicy oraz czas, w którym mają dostęp do plików. Jednocześnie skuteczna kontrola wersji plików pozwala uniknąć poprawek spowodowanych pracą na nieaktualnych wersjach modeli 3D oraz rysunków.
  • W firmach posiadających wiele oddziałów można odbierać w czasie rzeczywistym aktualizacje dotyczące zmian projektowych, jak również automatyczne powiadomienia.
  • Zredukowanie czasu wyszukiwania i odtwarzania dokumentów, które zostały przeniesione, inaczej nazwane, umieszczone w złym miejscu albo przypadkowo usunięte przez nieupoważnionych użytkowników.

SOLIDWORKS PDM Standard to doskonałe rozwiązanie zarządzania danymi dla małych firm, które w codziennej pracy posługują się oprogramowaniem SOLIDWORKS w jednej placówce. To aplikacja idealna dla firm poszukujących prostego narzędzia, które będzie można w przyszłości łatwo rozszerzyć do wersji SOLIDWORKS PDM Professional. Program SOLIDWORKS PDM Standard zawiera wiele wydajnych funkcji wersji SOLIDWORKS PDM Professional, takich jak elektroniczne procedury robocze, wbudowany system powiadomień czy integracja wyszukiwania w Eksploratorze Windows, dzięki czemu użytkownicy pracują w czytelnym i znanym środowisku.

Program SOLIDWORKS PDM Standard oferuje również funkcję automatycznego tworzenia dokumentów PDF. Użytkownicy mogą również konwertować pliki rysunków SOLIDWORKS na dokumenty PDF podczas zmiany procedur roboczych, używając jednocześnie takiej samej technologii zadań jak w programie SOLIDWORKS PDM Professional. Co ważne z punktu widzenia użyteczności, tworzone jest również powiązanie pomiędzy rysunkiem SOLIDWORKS a dokumentem PDF.

SOLIDWORKS PDM Professional to aplikacja typu all-inclusive, która wykorzystuje Microsoft SQL Server Standard w celu zapewnienia wysokiej wydajności i skalowalności oraz jest dołączona wraz z integracjami z różnymi aplikacjami autorskimi, w tym aplikacjami CAD innych firm i pakietem Microsoft Office.

SOLIDWORKS Manage to zaawansowany, oparty na rekordach system zarządzania danymi, który rozszerza globalne zarządzanie plikami i integracje aplikacji dostępne w SOLIDWORKS PDM Professional o wszechstronny zestaw możliwości, które można wykorzystać i rozpowszechniać w wielu obszarach działalności firmy.


Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu doboru odpowiedniej aplikacji i/lub kolekcji.


Customer Questions
No Questions
Please, mind that only logged in users can submit questions
SOLIDWORKS PDM Standard
Więcej informacji
KategoriaSoftware
ProducentSOLIDWORKS
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
SOLIDWORKS PDM DataSheet
Rodzaj: pdf
Rozmiar: 187.20 kB