SOLIDWORKS Composer

W magazynie
SKU
TQ_SOLIDWORKS_Composer
Kategoria
Software

Narzędzie umożliwiające wykorzystanie danych projektowych CAD 3D w procesie tworzenia dynamicznych treści graficznych. Pozwala to na objaśnienie procesów i procedur na potrzeby komunikacji technicznej. W zakres materiałów wchodzą instrukcje dotyczące produkcji, obsługi produktów, montażu, instrukcje serwisowe, podręczniki szkoleniowe, broszury marketingowe i dokumentacja przetargowa.

SOLIDWORKS - SOLIDWORKS Composer

Oprogramowanie SOLIDWORKS Composer pozwala tworzyć materiały graficznych, takie jak: instrukcje montażu, listy części czy prezentacje. Dokumentacja może mieć format interaktywnych plików HTML, animacji oraz grafik rastrowych lub wektorowych. Dane SOLIDWORKS lub inne dane CAD można importować do modułu SOLIDWORKS Composer i organizować w widokach, które ukazują dane w różnych perspektywach i stanach złożenia. Program umożliwia pełną prezentację produktu lub ukrycie niektórych części.

W module SOLIDWORKS Composer aktualizacja danych komunikacji technicznej odbywa się automatycznie po wprowadzeniu jakichkolwiek poprawek w modelu CAD. Po raz pierwszy możliwe jest tworzenie instrukcji, które przekłada się bezpośrednio na szybsze wprowadzenie produktu na rynek. Jest tak dzięki gwarancji, iż dokumentacja będzie dokładna i wysokiej jakości.

Obrazy i animacje tworzone w aplikacji SOLIDWORKS Composer są szczególnie cenne, ponieważ pozwalają uprościć instrukcje montażu oraz harmonogramy pracy. Możliwość bezpośredniego przedstawienia trójwymiarowego sposobu montażu lub naprawy produktu pozwala zmniejszyć liczbę błędów na hali produkcyjnej. Ponadto, stworzona instrukcja montażu likwiduje wszelkie bariery językowe, poza tym znacząco ogranicza koszty tłumaczenia i dostosowania materiałów do lokalnych wymogów. SOLIDWORKS Composer jest więc doskonałym narzędziem dla firm eksportującym swoje wyroby za granicę.

Jakie korzyści przynosi tworzenie dokumentacji technicznej SOLIDWORKS Composer?

Oprogramowanie SOLIDWORKS Composer przyczynia się do zmniejszania liczby błędów w dokumentacji, co zapewnia szybsze wprowadzenie na rynek produktu i związanych z nim elementów. Jest to możliwe dzięki między innymi:

 • Tworzeniu dokumentacji na wczesnym etapie projektu i natychmiastowym aktualizacjom w przypadku zmian projektowych.
 • Interaktywnym wizualizacjom 3D, które są dostępne dla każdego użytkownika za pomocą bezpłatnego programu SOLIDWORKS Composer Player.
 • Interaktywnym elementom graficznym, które są stosowane w materiałach szkoleniowych oraz dzięki wysokiej rozdzielczości obiektom renderowanym w 3D, możliwym do wykorzystania w prezentacjach i broszurach.
 • Możliwości blyskawicznej i intuicyjnej publikacji skomplikowanych danych produktowych online za pomocą szablonów internetowych.

Równie istotne w przypadku produktów SOLIDWORKS, co uniwersalność i mnogość funkcji, jest podniesienie satysfakcji klienta Twojej firmy. Zaawansowana grafika produktu może zadecydować o wyborze lub utracie potencjalnej oferty. SOLIDWORKS Composer w tym aspekcie umożliwia m.in. kreowanie bardziej realistycznych wizualizacji. Dzięki temu nie musisz tworzyć fizycznych prototypów w trakcie opracowywania materiałów marketingowych. Aby dodatkowo podnieść atrakcyjność prezentacji produktu, możesz zastosować interaktywne storyboard's. Możesz również podkreślać kluczowe elementy wyróżniające produkt za pomocą szczegółowych wizualizacji, efektów poświaty oraz przezroczystości lub tworzyć interaktywne animacje, aby jeszcze skuteczniej objaśniać nawet najbardziej skomplikowane szczegóły dotyczące produktu. Dzięki temu zyskasz uznanie klientów, ponieważ proces aktualizacji projektów będzie natychmiastowy.

Z SOLIDWORKS Composer i możliwością tworzenia materiałów graficznych zwiększysz przejrzystość komunikacji. Nie ma potrzeby dalszego ograniczania się w komunikacji technicznej do rysunków. Nie będziesz musiał oczekiwać na zakończenie projektowania produktu, aby móc wdrażać swoje koncepcje. Dzięki SOLIDWORKS Composer można utworzyć:

 • Szczegółowe wizualizacje.
 • Widoki rozstrzelone.
 • Obrazy w wysokiej rozdzielczości.
 • Ilustracje techniczne.
 • Interaktywne animacje, listy materiałów (LM) i części.

Możliwości SOLIDWORKS Composer

 • Instrukcja montażu zawiera zaktualizowane informacje ze zgłoszonych żądań zmiany, a także informacje projektowe, co poprawia przejrzystość na etapie produkcji oraz zmniejsza liczbę nieporozumień wynikających z barier językowych.
 • Instrukcje obsługi produktów oraz instrukcje serwisowe i instrukcje montażu mają profesjonalny wygląd i są aktualizowane w momencie wprowadzenia zmian w produkcie. Pozwala to ograniczać liczbę interwencji serwisowych oraz opracowywać zawsze aktualne listy części.
 • Materiały szkoleniowe są tworzone w sposób przejrzysty, zrozumiały i dostosowany do użytkowników końcowych, co ułatwia przyswajanie zawartych w nich treści.
 • Materiały sprzedażowe i marketingowe wyróżniają się na tle konkurencji i zachowują aktualność w przypadku wprowadzenia zmian w produktach.
 • Łatwość tworzenia prezentacji projektowych przekłada się na możliwość ograniczenia nieporozumień i uzyskania konsensusu.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu wybrania odpowiedniej Wniosku i/lub Kolekcji.


Customer Questions
No Questions
Please, mind that only logged in users can submit questions
SOLIDWORKS Composer
Więcej informacji
KategoriaSoftware
ProducentSOLIDWORKS
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
SOLIDWORKS Composer DataSheet
Rodzaj: pdf
Rozmiar: 185.58 kB