SOLIDWORKS 3D CAD Professional

W magazynie
SKU
TQ_SOLIDWORKS_3D_CAD_Professional
Kategoria
Software

Program do modelowania 3D, w którym znajdują się zaawansowane narzędzia do projektowania, symulacji/weryfikacji, produkcji, zarządzania plikami oraz współpracy pomiędzy zespołami.

SOLIDWORKS - SOLIDWORKS 3D CAD Professional

Wszystkie programy SOLIDWORKS są w pełni zintegrowane z oprogramowaniem CAD 3D firmy SOLIDWORKS — w pojedynczym oknie. Wszystkie produkty firmy SOLIDWORKS współpracują ze sobą, korzystają z tych samych danych projektowych, dzięki czemu każda zmiana jest aktualizowana automatycznie we wszystkich aplikacjach. To duża oszczędność czasu pracy i środków finansowych.

Ogromną zaletą oprogramowania SOLIDWORKS jest łatwość w obsłudze. Inżynierowie i projektanci szybko opanują jego tajniki i będą w stanie wydajnie pracować bez niepotrzebnych strat czasu pracy, co zapewnia wysoką wydajność. Ponadto zawiera bogaty zbiór funkcji umożliwiających obsługę nawet najbardziej skomplikowanych projektów i największych złożeń. Dzięki ponad 5,6 milionom użytkowników oprogramowanie SOLIDWORKS cieszy się uznaniem w branży, a także jest jednym z najważniejszych narzędzi, które skutecznie usprawnia procesy projektowania i produkcji we wszystkich branżach na całym świecie. Ogólnoświatowa sieć zapewnia dostęp do pomocy lokalnych serwisów SOLIDWORKS. Zapewnia także konsultacje online, co gwarantuje konieczne wsparcie niezależnie od miejsca i czasu.

Możliwości:

Rozwiązania CAD 3D firmy SOLIDWORKS stanowią fundament całego pakietu programów SOLIDWORKS, który obejmuje narzędzia do projektowania, symulacji i weryfikacji, szacowania kosztów, kontroli możliwości produkcyjnych, produkcji wspieranej komputerowo, projektowania zgodnego z zasadami ekologii, komunikacji technicznej i zarządzania danymi. Oferują one łatwe do opanowania, a przy tym niezwykle zaawansowane funkcje, które pozwalają skrócić czas opracowywania nowych produktów, obniżyć koszty i poprawić jakość. Co umożliwia stosowanie pakietu SOLIDWORKS?

 • Zespoły projektowe i produkcyjne mogą ze sobą współpracować w jednym, doskonale zintegrowanym systemie.
  Zmiany w projektach można łatwo i szybko wprowadzać w dowolnym momencie. Następnie są one aktualizowane we wszystkich powiązanych działach. Skraca to czas przekazywania informacji do minimum.
 • Szybsze i precyzyjniejsze tworzenie projektów, w tym modeli 3D i rysunków 2D skomplikowanych części i największych złożeń.
  Bardziej wydajną pracę dzięki użyciu dostępnych w aplikacjach narzędzi umożliwiających projektowanie między innymi: otworów, elementów mocujących, elementów arkusza blachy, form wtryskowych, elementów odlewanych i wykonanych z tworzyw sztucznych, połączeń spawanych, wykończenia powierzchni, modeli siatki czy elementów rurowych, a także wyznaczanie tras przewodów elektrycznych i inżynierię wsteczną.
 • Opracowywanie wymaganych przez dział produkcji dokładnych list materiałów (LM) za pomocą jednego kliknięcia.
  Eliminację błędów, a co za tym idzie konieczności poprawiania projektów przed rozpoczęciem procesu produkcji. Umożliwia to automatyczne sprawdzanie występowanie potencjalnych przenikań oraz wirtualne testowanie projektów z użyciem zintegrowanych narzędzi analizy ruchu i naprężeń.
 • Projektowanie pod kątem minimalizacji kosztów i oraz oczekiwań produkcji. Wykorzystanie narzędzi do automatycznego szacowania kosztów produkcji i kontroli wykonalności projektu walnie przyczynia się do sukcesu przedsiębiorstwa.
  Automatyzację programowania CAM dzięki wbudowanym, łatwym w dostosowaniu do indywidualnych potrzeb strategiom obróbki powierzchni, które są na regułach.
 • Rozwiązania CAD 3D firmy SOLIDWORKS są uniwersalne. W ramach oprogramowania możliwa jest praca z większością plików CAD 3D oraz projektowanie na modelach w ich oryginalnym formacie CAD. Dostępne jest również automatyczne konwertowanie na pliki SOLIDWORKS.
 • Skuteczniejsza komunikacja w firmie dzięki narzędziom do tworzenia, publikowania oraz wyświetlania fotorealistycznych i czytelnych ilustracji i filmów obrazujących projekty, co doskonale sprawdza się podczas wszelkiego rodzaju zebrań.
 • Zarządzanie interakcją pomiędzy członkami zespołów oraz kontrolowanie poprawek w ramach zarządzania danymi.

Jakie korzyści w Twojej firmie może przynieść zastosowanie SOLIDWORKS 3D CAD?

SOLIDWORKS 3D CAD przede wszystkim usprawnia proces opracowania produktów od fazy projektowej do produkcji. Jest tak ponieważ w zintegrowanym środowisku łatwiej wykryć i wyeliminować wady. Co za tym idzie, znika konieczność wprowadzania poprawek, powielania pracy wynikających z translacji danych. Idąc dalej, SOLIDWORKS znacząco wpływa na ograniczenie kosztów związanych z obsługą wielu narzędzi do projektowania i produkcji. Jedno zintegrowane rozwiązanie oznacza oszczędność czasu pracy i środków finansowych na każdym etapie projektowania i produkcji. Twoja załoga szybko nauczy się obsługi oprogramowania, a to dzięki pomocy, wsparciu technicznemu oraz szkoleniom i samouczkom, które dla wygody użytkowników są dostępne online. Co ważne, w SOLIDWORKS 3D CAD można bezpośrednio pracować z danymi CAD bez względu na to, w którym systemie zostały utworzone. Jednocześnie aktualizacje dokumentacji oraz zestawień materiałowych przebiegają automatycznie po wprowadzeniu zmian w projekcie. SOLIDWORKS 3D CAD znajduje zastosowanie w ramach szacowania i kontroli możliwości produkcyjnych, co ma na celu projektowanie pod kątem minimalizacji kosztów i projektowania pod kątem oczekiwań produkcji. Ponadto, oprogramowanie SOLIDWORKS pozwala na szybsze tworzenie rysunków 2D lub możliwość rezygnacji z ich tworzenia, jak również programowanie obróbki CNC przy użyciu programu SOLIDWORKS CAM opartego na CAMWorks.

SOLIDWORKS 3D CAD STANDARD

Przyspiesz pracę i przekonaj się, jakie korzyści płyną ze stosowania wydajnego rozwiązania SOLIDWORKS Standard do wsparcia projektowania i produkcji.

 • Udostępniaj dane dostawcom i klientom, którzy również korzystają z oprogramowania SOLIDWORKS.
  Wyeliminuj konieczność translacji danych, która jest czasochłonna i może być przyczyną błędów projektowych.
  Projektuj nawet najbardziej skomplikowane części oraz bardzo duże złożenia.
 • Twórz rysunki 2D, korzystając z funkcji automatycznego tworzenia widoków i list materiałowych oraz ze wszystkich funkcji umożliwiających nanoszenie szczegółów na rysunki.
 • Korzystaj z automatycznego wykrywania przenikania i kolizji oraz nieprawidłowego wyrównania przed przekazaniem projektu do fazy produkcji.
 • Zautomatyzuj projektowanie i tworzenie rysunków dzięki wbudowanym narzędziom konfiguracyjnym.
  Wykorzystuj możliwości renderowania i animowania do tworzenia zdjęć i filmów obrazujących działanie produktu.
  Pracuj bezpośrednio na danych w formatach innych niż SOLIDWORKS CAD i wyeliminuj konieczność translacji plików dzięki SOLIDWORKS 3D Interconnect.
 • Oszczędzaj czas i zmniejszaj liczbę poprawek dzięki możliwości kontroli wykonalności projektów oraz szybkiego wykrywania przenikania i kolizji przed przekazaniem projektu do fazy produkcji.
 • Twórz ścieżki narzędzi CNC przy użyciu wiodących w branży narzędzi CAM opartych na CAMWorks, obejmujących inteligentną bazę danych reguł obróbki oraz oferujących możliwość automatycznego tworzenia programów CNC dla projektu (wymaga subskrypcji SOLIDWORKS).
 • Znacznie uprość procedury przejścia od pracy w oprogramowaniu SOLIDWORKS CAD do zastosowania technologii rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality, AR oraz Extended Reality, ER) i wirtualnej rzeczywistości (Virtual Reality, VR). Możesz w ten sposób korzystać z ekosystemów zawierających bogaty zbiór elementów AR, VR i graficznych treści internetowych stworzonych przez naszych zatwierdzonych partnerów.

SOLIDWORKS 3D CAD PROFESSIONAL

Oprogramowanie SOLIDWORKS Professional zapewnia możliwości pakietu SOLIDWORKS Standard oraz dodatkowe funkcje zwiększające wydajność pracy.

W ramach pakietu dostępne są:

 • Narzędzia do zarządzania plikami.
 • Zaawansowane, fotorealistyczne metody renderowania w SOLIDWORKS Visualize.
 • Automatyzacja szacowania kosztów produkcji.
 • Możliwości współpracy dzięki eDrawings Professional.
 • Narzędzia inżynierii wstecznej.
 • Automatyzacja kontroli projektów i rysunków, jak również tworzenia harmonogramu zadań oraz przetwarzania wsadowego.
  Analiza tolerancji.
 • Narzędzia współpracy ECAD/MCAD.
 • Zaawansowana biblioteka komponentów i części.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu doboru odpowiedniej aplikacji i/lub kolekcji.

Customer Questions
No Questions
Please, mind that only logged in users can submit questions
SOLIDWORKS 3D CAD Professional
Więcej informacji
KategoriaSoftware
ProducentSOLIDWORKS
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
SOLIDWORKS 2020 DataSheet 3D CAD
Rodzaj: pdf
Rozmiar: 1.10 MB