SOLIDWORKS

SOLIDWORKS

SOLIDWORKS – program komputerowy typu CAD tworzony i rozpowszechniany przez SOLIDWORKS Corporation, która jest częścią przedsiębiorstwa Dassault Systèmes. Dassault Systèmes S.A. jest międzynarodowym przedsiębiorstwem o zasięgu globalnym z siedzibą we Francji, specjalizującym się w oprogramowaniu do projektowania i wizualizacji 3D oraz do zarządzania cyklem życia produktów. Działa w 140 krajach świata i zatrudnia ok. 20 tyś osób.

SOLIDWORKS został zaprezentowany po raz pierwszy w 1995 roku jako konkurencja dla takich programów CAD jak: Pro/ENGINEER, Unigraphics, I-DEAS, CATIA oraz AutoCAD Mechanical. W 2007 był jednym z głównych programów projektowych typu CAD na rynku, a jego głównym konkurentem był Autodesk Inventor i Solid Edge.

Program charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem, stosunkowo dużymi możliwościami projektowymi, bogatymi bibliotekami gotowych elementów i dość atrakcyjną ceną. Rozwiązania SOLIDWORKS to narzędzia służące do projektowania produktu w zintegrowanym toku pracy, w którego skład wchodzą takie elementy jak: projektowanie, weryfikacja projektu, projektowanie przyjazne środowisku naturalnemu, komunikacja i zarządzanie danymi. Główne produkty m.in. to: SOLIDWORKS CAD 3D, SOLIDWORKS PDM, SOLIDWORKS Simulation, SOLIDWORKS Manage, SOLIDWORKS MBD, SOLIDWORKS eDrawings.

www.solidworks.com

Widok: Lista

Produkty 1-12 z 28

Ustaw kierunek rosnący
Strona
na stronę