SOLIDWORKS Inspection Professional

W magazynie
SKU
1693636165.8208
Kategoria
Software

Samodzielny program lub wbudowany dodatek do oprogramowania SOLIDWORKS, z pomocą którego firmy tworzące dokumenty kontroli mogą zautomatyzować dodawanie odnośników do rysunków technicznych i plików 3D z użyciem informacji o produkcie i produkcji (PMI). SOLIDWORKS Inspection wykorzystuje istniejące dane 2D i 3D CAD, co pozwala zminimalizować czas niezbędny do rejestracji pomiarów kontrolnych, jak również usprawnia tworzenie sprawozdań z kontroli według norm.

SOLIDWORKS - SOLIDWORKS Inspection Professional

SOLIDWORKS Inspection a kontrola jakości

Standardowa kontrola jakości i planowanie często obejmują przygotowanie odpowiednich dokumentów, takich jak rysunki z odnośnikami czy raporty pokontrolne. Najczęściej tym czasochłonnym zadaniem obarczeni są projektanci lub kontrolerzy jakości. Niejednokrotnie kontrola jakości, polegająca na ręcznym tworzeniu wszystkich dokumentów i upewnianiu się, że części zostały wyprodukowane zgodnie ze specyfikacjami, zajmuje wiele godzin. 

SOLIDWORKS Inspection pozwala na znaczące skrócenie tego czasu. Program SOLIDWORKS Inspection to rozwiązanie, które upraszcza i pozwala na automatyzację procesu raportowania w ramach kontroli pierwszego wyrobu (FAI) i kontroli w trakcie całego procesu produkcji. Oprogramowanie wspierające kontrolę jakości jest łatwe w obsłudze, jednocześnie jest zintegrowane z programem SOLIDWORKS CAD lub dostępne jako autonomiczna aplikacja do pracy z innymi systemami CAD. Dzięki temu każde przedsiębiorstwo wdroży je z łatwością, jak również przeszkoli swój dział jakości. Umożliwi to szybkie rozpoczęcie optymalizację procesów weryfikacji i kontroli jakości. Co za tym idzie, SOLIDWORKS Inspection pomaga w eliminacji wąskich gardeł procesów kontroli jakości i zwiększa wydajność firmy. Daje to oszczędność czasu i obniżenia kosztów, co znacząco ułatwia zdobywanie nowych kontraktów.

Dlaczego warto skorzystać z możliwości SOLIDWORKS Inspection?

 • Twoja firma zaoszczędzi do 90% czasu, który do tej pory był przeznaczany na FAI, kontrolę i tworzenie dokumentacji pokontrolnej. Jest to możliwe dzięki szybkiemu tworzeniu szczegółowych raportów. 
 • Niezawodne oprogramowanie eliminuje błędy i niespójności, co przyspiesza wprowadzanie produktów na rynek i uzyskanie zwrotu z inwestycji (ROI). 
 • SOLIDWORKS Inspection to uniwersalne narzędzie - obsługuje różnorodne dane 2D i 3D CAD oraz pliki PDF i TIFF. 
 • Program funkcjonuje zgodnie z normami branżowymi (np. raporty AS9102, PPAP i ISO 13485).

Możliwości SOLIDWORKS Inspection

Niezależność od systemu CAD

W SOLIDWORKS Inspection możliwe jest tworzenie dokumentów kontroli niezależnie od stosowanego w firmie systemu CAD. Pozwalają na to autonomiczna aplikacja SOLIDWORKS Inspection albo zintegrowany z oprogramowaniem SOLIDWORKS dodatek.

OCR, czyli optyczne rozpoznawanie tekstu

Podczas pracy z rysunkiem w formacie PDF lub TIFF program SOLIDWORKS Inspection stosuje technologię optycznego rozpoznawania tekstu (OCR). Dzięki niej odczytuje i identyfikuje wymiary nominalne, tolerancje w obu kierunkach oraz określa rodzaj wymiarów (np. diametrycznych lub liniowych). W praktyce oznacza to wyeliminowanie konieczności ręcznego wprowadzania informacji i zmniejsza liczbę błędów. Rozpoznawanie działa zarówno w wymiarze poziomym, jak i pionowym, oraz w przypadku wymiarów dzielonych, notatek, objaśnień otworów, symboli wykończenia, a także w przypadku symboli wymiarów i tolerancji geometrycznych.

Zarządzanie poprawkami

Z SOLIDWORKS Inspection unikniesz błędów i szybko będziesz identyfikował zmiany w projektach, a to dzięki zaawansowanych narzędzi do porównywania 2D i 3D.

Raporty z kontroli dostosowywane do indywidualnych potrzeb

Wystarczy kilka kliknięć, aby utworzyć raporty kontrolne zgodne z normami branżowymi (np. AS9102, PPAP i ISO 13485). Można też za pomocą edytora szablonów opracować raport odpowiadający specyficznym wymogom danej firmy.

SOLIDWORKS Inspection Standard

Program SOLIDWORKS Inspection Standard składa się z samodzielnej aplikacji oraz wbudowanego dodatku SOLIDWORKS, który umożliwia użytkownikom wykorzystywanie danych w różnych formatach (pliki rysunków SOLIDWORKS, PDF, TIFF, DXF lub DWG). Licencja SOLIDWORKS Inspection Standard jest adresowana do projektantów, inżynierów jakości, techników i kontrolerów odpowiadających za tworzenie dokumentów kontrolnych. Program umożliwia:

 • Automatyczne dodawanie odnośników z wymiarami kontrolnymi określonymi przez projektanta lub inżyniera mechanika.
 • Tworzenie niestandardowych słowników OCR (optical character recognition).
 • Dzięki zaawansowanej technologii ExtractionXpert oferuje dokładniejszy odczyt OCR. 
 • Obliczanie współczynnika wad przy użyciu tabel akceptowalnej granicy jakości (AQL).
 • Ręczne lub automatyczne, w zależności od preferencji, wyodrębnianie charakterystyk z rysunków, jednocześnie przy użyciu technologii Smart Extract.
 • Definiowanie i używanie wielu tabel tolerancji.
 • Możliwość dostosowania wyglądu odnośników w ramach wstępnych ustawień i błyskawiczny eksport plików z odnośnikami do formatu PDF.
 • Eksport raportów kontroli do Microsoft Excel z zastosowaniem szablonów standardowych.
 • Dostosowanie szablonów programu Excel do standardów firmowych lub branżowych za pomocą dodatkowego edytora szablonów.
 • Zarządzanie projektami kontroli i powiązanymi dokumentami za pomocą programu SOLIDWORKS PDM.
 • Eksportowanie danych pokontrolnych bezpośrednio do systemów kontroli jakości, takich jak Verisurf, QualityXpert i Net-Inspect, oraz baz danych przy użyciu formatów wyjściowych CSV lub XML.

SOLIDWORKS Inspection Professional

Program SOLIDWORKS Inspection Professional to zaawansowana licencja programu, wzbogacona o zautomatyzowane wprowadzanie określonych wartości do projektu kontrolnego. Jednocześnie wszystkie wartości można wpisać ręcznie, na przykład za pomocą cyfrowego średnicomierza lub importując wyniki ze współrzędnościowej maszyny pomiarowej (CMM). W ramach usprawniania procedur roboczych w firmie SOLIDWORKS Inspection Professional pozwala użytkownikom na bezpośrednią pracę przy użyciu danych 3D CAD, dzięki czemu nie są wymagane rysunki.
SOLIDWORKS Inspection Professional to program przydatny w pracy każdego inżyniera, technika czy kontrolera jakości, czyli osób, które odpowiadają za kontrolę części, rejestrację pomiarów oraz obsługują lub programują urządzenia kontrolne, np. średnicomierze, maszyny CMM czy optyczne urządzenia pomiarowe. Program SOLIDWORKS Inspection Professional, poza funkcjami zawartymi w licencji Standard, oferuje:

 • Wprowadzanie zmierzonych wartości poszczególnych cech bezpośrednio do projektu, ręcznie lub za pomocą cyfrowego średnicomierza.
 • Importowanie wyników z maszyn CMM (PC-DMIS, Calypso, Faro CAM2 i inne) oraz ich automatyczną weryfikację.
 • W ramach sprawdzania wyników program wyróżniania wymiary kolorem zielonym, czerwonym lub żółtym. Umożliwia to szybkie sygnalizowanie, które
  z wymiarów mieszczą się w założonej tolerancji, są poza nią lub pozostają na granicy założonych parametrów.
 • Eksport rysunków z odnośnikami i raportów pokontrolnych z różnymi kolorowymi oznaczeniami, co poprawia ich przejrzystość.
 • Eksport modeli 3D z odnośnikami do plików w formacie 3D, PDF czy eDrawings.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu doboru odpowiedniej aplikacji i/lub kolekcji.


Customer Questions
No Questions
Please, mind that only logged in users can submit questions
SOLIDWORKS Inspection Professional
Więcej informacji
KategoriaSoftware
ProducentSOLIDWORKS
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
SOLIDWORKS 2022 Inspection Datasheet
Rodzaj: pdf
Rozmiar: 236.72 kB