Uproszczony test z najwyższą wydajnością SMU w nowej i przystępnej cenie

Seria SMU4000 z czterema kwadrantami Source Measure Unit (SMU) firmy Aim-TTi to idealne rozwiązanie dla przemysłu, a także dla środowisk edukacyjnych. Jednostka SMU to przyrząd, który łączy w jednym urządzeniu funkcję źródła i pomiaru, na tym samym styku lub złączu. Korzysta z technologii ekranu dotykowego z intuicyjnym graficznym interfejsem użytkownika.

Ponadto urządzenie zapewnia przejrzysty i naturalny przebieg procesu testowania i pomiaru. SMU4000 Aim-TTi to kompleksowe rozwiązanie stosowane do uproszczenia aplikacji testowych, takich jak ładowanie/rozładowywanie baterii, charakterystyki I-V, czy testowanie półprzewodników i materiałów przy wysokim prądzie i mocy. W połączeniu z szybkimi pomiarami i niską ilością zakłóceń podczas autozakresu, staje się idealnym rozwiązaniem dla wielu zastosowań.

System projektowania PowerFlex serii SMU4000 zapewnia półstałą charakterystykę mocy, dzięki czemu obciążalność prądowa rośnie wraz ze spadkiem napięcia. SMU osiąga pełną moc wyjściową przyrządu w większości punktów zakresu napięcia, w przeciwieństwie do konwencjonalnych SMU, w których maksymalna moc może być osiągnięta tylko w górnej części każdego zakresu napięcia.

Graficzna reprezentacja zbuforowanych wyników pomiarów może być przeglądana i eksplorowana na ekranie za pomocą zaawansowanego menu wykresów. Dane dotyczące napięcia lub prądu mogą być przeglądane jako woltamogramy do tworzenia krzywych I-V i wykresów YT do analizy pierwotnego pomiaru w czasie w formacie liniowym.

Oprogramowanie Test Bridge zostało udostępnione do pobrania, aby zapewnić pełną programowalną kontrolę nad wieloma SMU, wraz z dodatkowymi ulepszonymi funkcjami.

Published at: 2022-10-21