Oscylatory zoptymalizowane pod kątem procesorów sygnałowych DSP do zastosowań w optycznej transmisji danych

Kable światłowodowe są dziś jednym z najważniejszych kanałów przesyłu informacji w sieciach telekomunikacyjnych. Informacje są przesyłane poprzez modulację amplitudy i fazy światła przy użyciu techniki zwanej koherentną transmisją optyczną. Sygnały optyczne są przesyłane tam i z powrotem przez ten sam kabel światłowodowy za pomocą transceiverów optycznych umieszczonych na obu końcach kabla. Transceivery te są zaprojektowane tak, aby umożliwiać równoczesne działanie zarówno nadajnika, jak i odbiornika. Pozwala to na utworzenie łącza full duplex na dwukierunkowym kablu światłowodowym.

Procesory sygnałowe (DSP) stosowane w transceiverach optycznych na obu końcach łącza światłowodowego umożliwiają zwiększenie prędkości transmisji aż do 800 G, uproszczenie obwodów i zapewnienie lepszej wydajności optycznej. Procesory sygnałowe wymagają jako źródła referencyjnego sygnału zegarowego wysokoczęstotliwościowych oscylatorów zegarowych, VCXO i VCSO o bardzo niewielkim jitterze.

Raltron oferuje kompletną linię oscylatorów zaprojektowanych tak, aby były kompatybilne z niektórymi z czołowych procesorów sygnałowych DSP używanych w transceiverach optycznych. W wybranych przypadkach pełnią one nawet rolę wzorcowych oscylatorów użytych w projektach referencyjnych.

 

Zastosowania:

  • Proste sieci oparte tylko na protokole Ethernet, w których możliwość ustawienia prędkości 100 G, 200 G, 300 G lub 400 G umożliwia optymalizację zasięgu i pojemności dla różnych światłowodów
  • Połączenia centrów danych
  • Sieci metropolitarne
  • Rozwiązania typu „Long haul” dla odległości powyżej 120 km
  • Transceivery optyczne
  • Podstawowe moduły łączności światłowodowej
  • Aktywne kable optyczne
  • Urządzenia wykorzystujące transmisję optyczną
  • Transmisja radiowa przez światłowód

Logo_Raltron
Oscillators_Optimized_for_Optical_DSP_Applications

Raltron Electronics Corporation to jedne z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw zajmujących się tworzeniem produktów zarządzania częstotliwością na świecie. Firma została założona w 1983 roku w Stanach Zjednoczonych i dostarcza szeroki wachlarz komponentów, które znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Przedsiębiorstwo produkuje między innymi rezonatory ceramiczne, oscylatory, moduły synchronizacji, rezonatory kwarcowe, anteny, filtry SAW czy LTCC.

Published at: 2023-01-27