Nowe partnerstwo w obszarze dystrybucji inteligentnych układów PMIC do pozyskiwania energii

Computer Controls AG wiodący szwajcarski dystrybutor, podpisał międzynarodową umowę dystrybucyjną inteligentnych układów PMIC do pozyskiwania energii z belgijską firmą pracującą nad przełomowymi technologiami półprzewodnikowymi, e-peas.

Miniaturyzacja w projektowaniu układów scalonych w połączeniu z wydajnym pozyskiwaniem energii i jednoczesnym generowaniem jest stałym wyzwaniem dla konstruktorów, szczególnie w odniesieniu do bezprzewodowych urządzeń przemysłowych oraz IoT. Dąży się do zwiększenia wydajności i elastyczności baterii oraz obniżeniu kosztów wymiany ogniw. Firma e-peas, rozwija inteligentne układy PMIC, które umożliwiają redukcję kosztów oraz zwiększenie wydajności urządzeń bateryjnych. Umowa obejmuje dystrybucję układów na rynku Europy Centralnej, Wschodniej oraz Szwajcarii.

Układy PMIC (Power Management IC’s) firmy E-peas charakteryzują się bardzo małą obudową i „pozyskują” energię ze źródeł takich jak światło, ciepło, elementy wibrujące oraz fale o wysokiej częstotliwości. Odpowiednio do danego środowiska układy oferują wydajne rozwiązania zarządzania energią otoczenia, które zbierają, przechowują oraz optymalizują energię. Przykładowo zintegrowany system zarządzania energią AEM10941 wytwarza energię ze światła poprzez pobieranie prądu stałego z 7-komórkowych paneli słonecznych i przechowuje go w elemencie magazynującym. Układ posiada zastosowanie, np. przy śledzeniu mienia lub zwierząt i jest zasilany ładunkiem za pośrednictwem dwóch niezależnych napięć sterujących, bez konieczności stosowania akumulatora głównego. Bez pozyskiwania energii nie można osiągnąć nieograniczonej żywotności czujników IoT, ponieważ żywotność baterii zwykle ogranicza czas działania czujnika..

Klienci CCAG zyskają na nowym partnerstwie z e-peas przede wszystkim, że wnosi ono znaczący efekty synergii połączenia potencjału wiedzy oraz istniejącej oferty produktów. Konstruktorzy otrzymują wszystkie narzędzia i porady ekspertów z jednego źródła, takie jak zestawy ewaluacyjne firmy Silicon Labs oraz zestawy startowe od Miromico, które od dłuższego czasu napędzają podejście low-power. Pozyskiwanie energii może mieć również zastosowanie w aplikacjach.

O e-peas

e-peas opracowuje i wprowadza na rynek przełomową technologię półprzewodnikową o ultra niskim poborze mocy. Rozwiązania umożliwiają konstruktorom urządzeń przemysłowych i IoT znaczne wydłużenie żywotności baterii i wyeliminowanie wysokich kosztów związanych z ich wymianą bez jakiegokolwiek uszczerbku dla niezawodności. Opierając się na 15 latach badań i opatentowanej własności intelektualnej, produkty firmy zwiększają ilość zbieranej energii i drastycznie zmniejszają zużycie energii przez wszystkie bloki pobierające moc w bezprzewodowych węzłach czujnikowych. Firma e-peas, z siedzibą w Mont-Saint-Guibert w Belgii i dodatkowymi biurami w Szwajcarii i USA, oferuje portfolio układów scalonych do zarządzania energią „energy harvesting”, mikrokontrolerów i czujników.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.e-peas.com

O Computer Controls

Computer Controls Group jest innowacyjnym dystrybutorem i dostawcą rozwiązań z zakresu elektrotechniki. Firma jest odpowiednikiem dystrybucji technicznej wysokiej klasy komponentów elektronicznych, przyrządów
i systemów testowych oraz pomiarowych w Szwajcarii i krajach Europy Wschodniej. Naszym klientom oferujemy wysokiej klasy kompetencje techniczne oraz szeroką gamę produktów dla wszystkich potrzeb testowo-pomiarowych, jak również projektowych i badawczo-rozwojowych.

Więcej informacji można znaleźć na na naszej stronie internetowej.

W sprawie cen i dostępności skontaktuj się z nami.

e-peas_logo_col
Published at: 2021-04-21