Blog

Odkryj możliwości SOLIDWORKS Plastics - zaawansowanego oprogramowania do symulacji formowania wtryskowego

Odkryj możliwości SOLIDWORKS Plastics - zaawansowanego oprogramowania do symulacji formowania wtryskowego

SOLIDWORKS Plastics to zaawansowane oprogramowanie do symulacji formowania wtryskowego, pozwalające na precyzyjną analizę i optymalizację procesów wtrysku tworzyw sztucznych już na etapie projektowania. Oferuje wiele zaawansowanych funkcji, umożliwiających poprawę jakości części, obniżenie kosztów produkcji oraz optymalizację parametrów przetwarzania. Dzięki SOLIDWORKS Plastics projektanci i inżynierowie mogą osiągnąć lepsze wyniki w projektowaniu i produkcji formowanych wtryskowo części.

SOLIDWORKS Plastics

SOLIDWORKS Plastics jest dostępny w trzech wersjach: Standard, Professional i Premium, z różnym poziomem zaawansowanych możliwości:

  • SOLIDWORKS Plastics Standard: To podstawowa wersja oprogramowania, pozwalająca na analizowanie procesów napełniania formy i ocenę jakości części. Użytkownicy mogą symulować procesy wtrysku tworzyw sztucznych, analizować przepływ materiału, a także identyfikować potencjalne problemy związane z formowaniem wtryskowym.
  • SOLIDWORKS Plastics Professional: jest to wersja oparta na funkcjonalności SOLIDWORKS Plastics Standard, oferuje bardziej zaawansowane możliwości w porównaniu do wersji Standard. Użytkownicy mogą analizować dodatkowe procesy, takie jak faza docisku, odkształcenie wyprasek oraz chłodzenie formy. Możliwe jest również przeprowadzanie analizy w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybkie identyfikowanie potencjalnych problemów i optymalizowanie procesu wtrysku.
  • SOLIDWORKS Plastics Premium: Jest to najbardziej zaawansowana wersja oprogramowania, oferująca pełen zakres funkcji dostępnych w SOLIDWORKS Plastics. Użytkownicy mogą przeprowadzać zaawansowane symulacje wtrysku, takie jak analiza wielokomponentowego wtrysku, analiza wstępnego naprężenia, analiza zmęczenia oraz symulacja żywotności formy. Ta wersja oprogramowania jest dedykowana dla zaawansowanych użytkowników i wymagających projektów formowanych wtryskowo.

SOLIDWORKS Plastics oferuje wiele korzyści, które mogą znacząco wpłynąć na proces projektowania i produkcji formowanych wtryskowo części. Oto kilka z najważniejszych zalet:

  • Optymalizacja procesu projektowania: SOLIDWORKS Plastics pozwala na analizowanie i optymalizowanie parametrów procesu wtrysku tworzyw sztucznych już na etapie projektowania. Dzięki temu projektanci mogą unikać potencjalnych problemów związanych z wtryskiem, takich jak deformacje, pęknięcia, czy niejednorodne napełnienie formy. Mogą również zoptymalizować kształt i geometrię części, aby uzyskać optymalne wyniki produkcyjne.
  • Poprawa jakości części: SOLIDWORKS Plastics pozwala na analizowanie jakości formowanych części, takich jak pory, linie spoin, czy puste miejsca. Dzięki tym analizom można zidentyfikować potencjalne wady, takie jak nadmierne naprężenia, niepełne napełnienie formy, czy niejednorodne chłodzenie. Pozwala to na wprowadzenie odpowiednich poprawek jeszcze przed rozpoczęciem produkcji, co przekłada się na lepszą jakość finalnych części.
  • Obniżenie kosztów produkcji: SOLIDWORKS Plastics pozwala na optymalizację procesu wtrysku tworzyw sztucznych, co może przyczynić się do obniżenia kosztów produkcji. Dzięki analizom przepływu materiału, czasu wypełniania formy, czy optymalizacji procesów chłodzenia, można zoptymalizować ustawienia wtrysku, zmniejszając zużycie materiału i skracając czas cyklu produkcji.
  • Skrócenie czasu rozwoju produktu: Dzięki SOLIDWORKS Plastics można przeprowadzać symulacje procesu wtrysku na etapie projektowania, co pozwala na szybkie identyfikowanie potencjalnych problemów i wprowadzanie poprawek jeszcze przed prototypowaniem. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i koszty związane z testowaniem fizycznym formy i poprawiać jakość projektu jeszcze przed przystąpieniem do produkcji.
  • Dostępność różnych wersji oprogramowania: SOLIDWORKS Plastics oferuje trzy wersje oprogramowania, co pozwala na dostosowanie funkcjonalności do indywidualnych potrzeb projektanta czy inżyniera. Wersja Standard jest idealna dla prostych analiz wtrysku, wersja Professional oferuje bardziej zaawansowane możliwości, a wersja Premium jest dedykowana dla zaawansowanych użytkowników i bardziej skomplikowanych projektów.

Wnioski
Podsumowując, SOLIDWORKS Plastics to zaawansowane oprogramowanie do symulacji formowania wtryskowego, które pozwala na precyzyjną analizę i optymalizację procesów wtrysku tworzyw sztucznych już na etapie projektowania. Dzięki temu projektanci i inżynierowie mogą poprawić jakość części, obniżyć koszty produkcji oraz skrócić czas rozwoju produktu. Dostępność różnych wersji oprogramowania pozwala na dostosowanie funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Zobacz film na naszym You Tube pt.: "Przedstawienie narzędzia SOLIDWORKS Plastics"

Udostępnij

Powiązane wpisy

Skomentuj Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *