Blog

Nowości w SOLIDWORKS 2023 - SOLIDWORKS Electrical

Nowości w SOLIDWORKS 2023 - SOLIDWORKS Electrical

SOLIDWORKS jest oprogramowaniem służącym do projektowania zarówno w dwóch wymiarach, jak również w wersji trójwymiarowej. Wspiera projektowanie, przez co pracę inżynierów i projektantów na całym świecie, a poprzez budowę modułową, branże odpowiedzialne za projekty i produkcję. Zapewnia dostęp do zasobów technicznych, umożliwiając tworzenie lepszych produktów, niższym kosztem i w krótszym czasie. 

Producent pracuje nad ciągłym udoskonalaniem swoich rozwiązań, które dostępne są dzięki aktualizacjom. Aktualizacja oprogramowania polega na ogół na zainstalowaniu nowej wersji, jak również zastąpieniu obecnego programu jego ulepszoną edycją. Czynność ta dostarcza użytkownikowi świeżych funkcjonalności oraz usprawnia działanie poprzednich funkcji. Wiele ulepszeń zostało wprowadzonych również w SOLIDWORKS Electrical 2023. 

Ulepszenia i nowe funkcje SOLIDWORKS 2023
Ulepszenia w wersji 2023 dotyczą miedzy innymi możliwości oznaczania przewodów przy braku podłączeń ich tras. Taka funkcjonalność pozwala na uwzględnienie na schematach elektrycznych dodatkowych, praktycznych informacji. Przewody mogą mieć podłączony jeden koniec, który nie musi mieć połączenia z innymi podzespołami lub zaciskami. 

Kolejnym usprawnieniem jest przenoszenie właściwości elektrycznych z rysunków i schematów 2D do wersji trójwymiarowej. W najnowszej wersji dla każdego komponentu można rozpowszechniać właściwości elektryczne dla złożeń lub części 3D. Nową funkcjonalnością jest również funkcja „Skojarz”, która pozwala na połączenie elementów elektrycznych z częściami 3D i złożeniami. Ponadto wykonano także usprawnienia w drzewie komponentów menedżera elektrycznego.

W SOLIDWORKS Electrical 3D w drzewie „Menedżer elektryczny” uwzględniona jest obecnie lista podzespołów występująca w projekcie elektrycznym. Usprawnienia w wersji 2023 dotyczą także wstawiania dynamicznego symboli, które dostarczają danych o połączeniu i komponentach w schematach elektrycznych. W najnowszej wersji SOLIDWORKS Electrical powstała także opcja dodania wagi komponentu producenta. Usprawniono także automatyczną orientację dokumentu podczas eksportu pliku PDF. Dzięki tej funkcji, podczas eksportowania rysunków/ schematów elektrycznych, można zachować jednakową orientację strony.

W najnowszej wersji można teraz tworzyć i wstawiać w łatwy sposób tabele z listami przewodów lub listą materiałową. Można je także łatwo kopiować, przy zachowaniu powiązań pomiędzy poszczególnymi komponentami. Do wstawiania lub dołączania obrazów rysunków istnieje możliwość użycia kilku formatów plików. W nowej wersji funkcja „Automatyzacja programu Excel” udostępnia opcję automatycznego generowania rysunków schematycznych z danych pochodzących z pliku Microsoft Excel. Natomiast w oknie „Zarządzanie formułami” dostępne są dane dotyczące elementów schematu oraz przewodów. 

W opisie nowych rozwiązań, przedstawione zostały istotne ulepszenia wersji SOLIDWORKS Electrical 2023. Dodatkowo wprowadzono między innymi możliwość usunięcia komponentu i wszystkich symboli w oknie „Komponent z funkcją dokowania”. Nowością są także atrybuty wielojęzyczne. 

Wnioski
Oprogramowanie SOLIDWORKS Electrical wspomaga wydajność procesu projektowania i produkcji, zapewniając przy tym dostęp do zasobów technicznych oraz dając możliwość efektywnego ich wykorzystania. Nowa wersja wprowadza wiele usprawnień i funkcjonalności oraz przyczynia się do poprawy zarządzania projektami instalacji elektrycznych. 

SOLIDWORKS  Electrical 2023 pozwala między innymi na przenoszenie właściwości elektrycznych z rysunków i schematów 2D do wersji trójwymiarowej. W najnowszej wersji można również rozpowszechniać właściwości elektryczne dla złożeń lub części 3D. Usprawnienia dotyczą także eksportu dokumentacji do formatu PDF. Wszystkie wprowadzone zmiany pozwalają stwierdzić, że w SOLIDWORKS 2023 wprowadzono aktualizacje zgodnie z potrzebami użytkowników, które optymalizują wysiłki poniesione podczas projektowania. Nowe funkcjonalności pozwalają pracować szybciej i bardziej intuicyjnie, przez co poprawiać wydajność zespołów projektowych oraz inżynierów. 

Udostępnij

Powiązane wpisy

Skomentuj Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *