Blog

Jak znaleźć informacje o numerze seryjnym wersji SOLIDWORKS oraz dodatku Service Pack?

Jak znaleźć informacje o numerze seryjnym wersji SOLIDWORKS oraz dodatku Service Pack?

Zdarzają się sytuacje, kiedy podczas pracy w oprogramowaniu SOLIDWORKS będziemy chcieli otrzymać pomoc techniczną lub przeprowadzić aktualizację swojego produktu. Informacje, którą wersję
i dodatek Service Pack aktualnie używamy mogą okazać się nam niezbędne podczas kontaktu z lokalnym dystrybutorem lub producentem. W tym blogu opiszę i pokażę, jak i gdzie znaleźć te dane dla bieżącej instalacji programu.

Z menu Pomoc SOLIDWORKS - wersja 2020 i późniejsze


Z menu pomocy SOLIDWORKS - wersja 2019 i wcześniejsze


Wybierając z Menu Help, lub ikonę „?” pojawi się okno dialogowe „O SOLIDWORKS”, w którym można znaleźć wszystkie informacje na temat posiadanego pakietu: SOLIDWORKS - Standard, Professional lub Premium. Znajdziemy tam także zapis o numerze wersji i wersji „service pack”.

Klikając na link "Pokaż numer seryjny" pojawi się Twój numer seryjny SOLIDWORKS.


Z Edytora rejestru

W przypadku, gdy z jakiegokolwiek powodu SOLIDWORKS nie uruchamia się, można znaleźć swój numer seryjny, korzystając z Edytora Rejestru. Klikając w przycisk: Windows Start i uruchom "regedit". Pojawia się okno edytora rejestru. Użyj następującej ścieżki, aby zlokalizować swój numer seryjny:

HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > SolidWorks > Licenses > Serial Numbers

Z Panelu Sterowania Windows

Inną możliwością jest przejście do Panelu sterowania > Programy i funkcje, odnalezienie SOLIDWORKS, a następnie kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji „Zmień instalację”. Podczas wczesnych kroków modyfikacji instalacji, numer seryjny, który został wprowadzony podczas pierwszej instalacji, zostanie wyświetlony (do wymiany lub zmiany). W taki sposób można skopiować numer seryjny, a menedżera instalacji anulować.Na sieciowym serwerze licencjonowania (jeśli dotyczy)

Na serwerze licencjonowania, w Panel sterowania > Programy > Dodaj lub usuń programy > SolidNetwork License Manager > Modyfikuj, numery seryjne są wymienione po kolei i oddzielone przecinkami.


Wnioski

Jak można zauważyć, znalezienie numerów seryjnych, wersji, czy też informacji o dodatkach nie jest zadaniem skomplikowanym i może się okazać nam niezbędne, gdy będziemy chcieli zaktualizować swój produkt lub skorzystać z pomocy technicznej. Jest kilka możliwości wyświetlenia danych, co ułatwia pracę użytkownikom, a producentowi pomaga odnaleźć właściwe rozwiązanie.

Udostępnij

Powiązane wpisy

Skomentuj Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *