Blog

Artykuł prasowy - Analiza korzyści płynących z aktualizacji oprogramowania Arm Keil MDK

Artykuł prasowy - Analiza korzyści płynących z aktualizacji oprogramowania Arm Keil MDK

Oprogramowanie inżynierskie oferowane przez największego producenta technologii mikroprocesorów, jakim jest ARM zapewnia z reguły subskrypcję, w której zakres wchodzi szereg dodatkowych korzyści. Subskrypcja zapewnia zwykle stały dostęp do wszystkich aktualizacji i najnowszych wersji programu, dostęp do stale aktualizowanych bibliotek urządzeń, projektów referencyjnych i innych zasobów, jak również wsparcia technicznego.
 
W związku z regularnym wprowadzaniem nowych rozwiązań w zakresie budowy i funkcjonalności mikroprocesorów, firma ARM jako twórca architektury i technologii, stale aktualizuje oprogramowanie Arm Keil MDK Udostępnia kilka razy do roku aktualizacje środowiska programistycznego (IDE) obsługującego największą ilość urządzeń różnych producentów, a lista wspieranych procesorów jest ciągle uaktualniana o nowe wersje.
 
MDK jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem programistycznym stworzonym dla mikrokontrolerów, których budowa oparta jest o technologię rdzeni Cortex-M i zawiera wszystkie komponenty potrzebne do tworzenia, kompilowania i debuggowania aplikacji wbudowanych. W przypadku zakupu bezterminowej licencji ARM Keil, klient otrzymuje 12 miesięczną subskrypcję w cenie zakupu produktu, którą może przedłużyć na następny rok, za dodatkową opłatą.

Posiadanie subskrypcji pozwala na bezproblemowe pobieranie kolejnych wersji, mając do dyspozycji najnowszą funkcjonalność produktu. W przypadku środowiska MDK możemy takie ulepszenia podzielić na kilka głównych grup. Dotyczą one: pracy kompilatora, oprogramowania pośredniego, zmian w zakresie działania µVision oraz debuggowania, driverów i modeli.

Aktualizacje obejmują także likwidacje tzw. „bugów programowych”, przyspieszanie działania, czy reakcji na kod. Inżynierowie, developerzy pracujący w Arm cały czas doskonalą swój produkt, uwzględniając te cechy oraz dbając o jego certyfikację. W swojej pracy usprawniają również możliwości debuggera w zakresie odczytu informacji, czy wizualizacji wyników pracy. Również drivery urządzeń dubuggingu ulegają ciągłym udoskonaleniom, co jest dostępne dla wszystkich adapterów debugowania ULINK i CMSIS-DAP. Nie bez znaczenia jest także ciągła aktualizacja dokumentacji i plików pomocy.

Udostępnij

Powiązane wpisy

Skomentuj Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *