Nowy MDK v5.25 wprowadza wsparcie dla ULINKplus

ARM Keil IDE MDK jest najbardziej wszechstronnym narzędziem do programowania mikrokontrolerów opartych na rdzeniach Arm. Zawiera potrzebne komponenty służące do budowania i debugowania aplikacji wbudowanych.

Najnowsza wersja programu MDK v5.25 wspiera urządzenie ULINKplus wraz z jego wbudowanymi funkcjami pomiaru mocy.

Zmiany w wersji MDK v5.25 dotyczą głównie:

 • Analizatora Systemu
  Analizator systemu – graficzne narzędzie analityczne - wyświetla istotne informacje dotyczące wykonania operacji w czasie. Potrafi rejestrować w pojedynczym oknie: zdarzenia występujące w   programie, wykonanie przerwań czy śledzić dane. Podczas używania ULINKplus zobrazuje także pobór mocy.
 • Statystyki zdarzeń
  Okno statystyki wyświetla czas wykonania i pobór prądu (przy użyciu ULINKplus) pomiędzy załączeniem i wyłączeniem analizowanego zdarzenia. Funkcja ta umożliwia także analizę statystyk dla średnich wartości z wielu prób wykonania programu. Zapisuje również minimalny i maksymalny czas niezbędny do przetworzenia kodu.
 • Nagrywania zdarzeń - komendy debuggowania
  Rejestrator zdarzeń udostępnia interfejs API (wywołania funkcji) do adnotacji zdarzeń w kodzie aplikacji. Funkcje te rejestrują zdarzenia wraz ze znacznikami czasowymi i dodatkowymi informacjami. Rejestrator danych znajdujący się w najnowszej wersji MDK umożliwia zapis zdarzeń (poleceń debuggowania) w formacie CVS. Możliwe jest między innymi zapisywanie i przywracanie ustawień filtra oraz logowanie statystyki resetów. Korzystanie z rejestratora zdarzeń pomaga archiwizować dane z udanych uruchomień i porównywać je z różnymi etapami rozwoju programu.
 • Pomiaru energii bez debuggowania
  Nowa funkcjonalność pozwala programowi MDK na pomiar energii za pomocą urządzenia ULINK Plus. W trybie debugowania wymagane jest połączenie z obiektem docelowym. Oznacza, że logika debugowania CoreSight zużywa dodatkową energię. Do pomiaru rzeczywistego energii (bez zużycia energii CoreSight) należy użyć trybu „pomiar energii bez debugowania”.
 • Poprawy edytora
  Dynamiczne sprawdzanie składni zostało rozszerzone o możliwość wyszarzenia nieaktywnego kodu źródłowego w edytorze. Słowa kluczowe powiązane z pomocą kontekstową zostały podświetlone jasnoszarym podkreśleniem.

Pobierz nową wersję programu MDK v5.25

Zapytaj o szczegóły wypełniając formularz lub zadzwoń + 48 33 485 94 90:

Wstecz

Nowości
MDK v5.26 - Bezpłatna edycja dla urządzeń Nuvoton Arm Cortex-M0 / M23
Więcej
GW Instek - nowa seria testerów baterii GBM-3000
Więcej
GW Instek - zasilacze serii PFR-100
Więcej